AktualnościIII liga: Przełamanie w Zambrowie

III liga: Przełamanie w Zambrowie

Jagiellonia II Białystok z pierwszym zwycięstwem w nowym sezonie trzeciej ligi. Żółto-Czerwoni pokonali 4:0 na wyjeździe Olimpię Zambrów. Gole strzelali Bartosz Wiktoruk, Andrzej Trubeha i dwukrotnie Maciej Twarowski.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy Mateusza Borzyma, jednego z asystentów trenera Adriana Siemieńca, który z konieczności musiał opuścić środową potyczkę ze względu na udział w kursie trenerskim.

– Przede wszystkim niezmiernie cieszę się z faktu, że w obliczu trudnej sytuacji, jaką były dwie ostatnie porażki i absencja trenera Siemieńca, zespół świetnie zrealizował nakreślony na mecz plan. Drużyna była bardzo skoncentrowana i zdeterminowana w osiągnięciu zamierzonego celu. W Zambrowie przede wszystkim byliśmy bardzo skuteczni w egzekwowaniu stałych fragmentów gry. Strzeliliśmy gola po rzucie karnym, a także dobrze bitych rzutach rożnych i wolnych. Zespół gospodarzy dłużej utrzymywał się przy piłce, ale my umiejętnie zamykaliśmy rywalom przestrzenie, zwłaszcza w bocznych sektorach boiska. Radość drużyny po końcowym gwizdku była bezcenna. Po to się trenuje. Kluczem do przełamania była bardzo dobra organizacja całego zespołu. Potrzebowaliśmy dobrego wyniku, który miejmy nadzieję będzie impulsem do kolejnych udanych występów i zwycięstw. Gratuluję zespołowi. Przed nami kolejne wyzwania, a takim między innymi będzie między innymi sobotni mecz z Concordią Elbląg – powiedział po wygranej w Zambrowie trener Borzym.

III liga, gr. I 3. kolejka

Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok 0:4 (0:2).
Bramki: Wiktoruk 6′, Trubeha 33′, Twarowski 59′ – karny, 66′

Jagiellonia II: Abramowicz – Kurzydłowski, Ozga, Czerech – Huczko (67′ Wasilewski), Wiktoruk (75′ Orpik), Matsui (67′ Bayer), Pankiewicz, – Twarowski (75′ Wojdakowski), Trubeha (43′ Samborski), Bortniczuk


Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00