AktualnościIII liga: Wyjazd do Zambrowa

III liga: Wyjazd do Zambrowa

Przed Jagiellonią II Białystok mecz 3. kolejki III ligi, gr. I. Podopieczni Adriana Siemieńca zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Początek spotkania w środę (17.08) o godz. 17:00.

Biało-Niebiescy to beniaminek bieżącego sezonu. W minionej kampanii zambrowianie zdominowali podlaską czwartą ligę, a po awansie rozpędzeni jeszcze nie dali się pokonać. W dwóch kolejkach grupy pierwszej trzeciej ligi sezonu 2022/23 wywalczyli jak dotąd cztery punkty. W Zambrowie bezbramkowo zremisowali z Unią Skierniewice, a w ostatniej serii gier sensacyjnie ograli w delegacji 2:1 Legionovię, która w poprzednim sezonie byłą o włos od awansu do drugiej ligi.

Z kolei Jagiellonia II wciąż czeka na pierwsze ligowe punkty. Na inaugurację Żółto-Czerwoni przegrali 1:3 z Wartą Sieradz, a kilka dni temu przy Elewatorskiej rezerwy musiały uznać wyższość Pilicy Białobrzegi (2:4).

– Pracujemy nad tym, szukamy elementów taktycznych do poprawy. Siedem straconych bramek w dwóch meczach to zdecydowanie za dużo, żeby punktować. Tu leży problem, nad którym musimy popracować i poszukać jego rozwiązania. Stwarzamy sobie sytuacje, w ofensywnie jesteśmy groźni. Oczywiście, wciąż jest pewien kłopot ze skutecznością, ale ile byśmy tych okazji nie wykreowali trudno jest wygrać mecz przy czterech straconych bramkach. Zazwyczaj jeżeli stracisz cztery bramki, to przegrywasz mecz – mówi trener Siemieniec.

Okazja do rehabilitacji po falstarcie ligowej rywalizacji będzie już w środę, 17 sierpnia. Jagiellońskie rezerwy zmierzą się z Olimpią Zambrów na wyjeździe. To spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. Trzymamy kciuki za przełamanie Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00