AktualnościCLJ U-19: Pierwszy wyjazd w sezonie

CLJ U-19: Pierwszy wyjazd w sezonie

W najbliższą sobotę (20.08) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają spotkanie 2. kolejki sezonu 2022/2023 CLJ U-19. Żółto-Czerwoni zmierzą się, w swoim pierwszym w tej kampanii meczu wyjazdowym, z Pogonią Szczecin.

Za podopiecznymi trenera Marka Wasiluka inauguracja nowego sezonu CLJ U-19. W pierwszym meczu, rozegranym przed tygodniem na terenie Ośrodka Szkoleniowego przy ul. Elewatorskiej 4, białostoczanie zagrali z rówieśnikami z Legii Warszawa, z którymi przegrali 3:4 po zaciętym spotkaniu. Mecz był rozgrywany w pełnym słońcu, przy wysokiej temperaturze i dobrej frekwencji. Do przerwy zgromadzeni na trybunach kibice mogli cieszyć się z prowadzenia „Dumy Podlasia”, ale po zmianie stron konkretniejsi okazali się goście, którzy zanotowali dwa trafienie i wrócili do Warszawy z kompletem punktów.

– Nie lubimy i nie chcemy przegrywać, ale mam wrażenie, że rozegraliśmy ten mecz na swoich zasadach. Zabrakło niuansów, teraz pora na ich poprawianie. Idąc tą drogą i pracując w ten sposób będą w krótkim czasie gotowi do tego, żeby podjąć rywalizację z seniorami  – mówił po tamtym spotkaniu trener Jagiellończyków, Marek Wasiluk. Juniorzy starsi Jagiellonii zajmują obecnie 10. miejsce w tabeli.

Jeżeli chodzi o zespół Pogoni Szczecin, to „Portowcy” zaczęli sezon podobnie jak białostoczanie, czyli od porażki. W poprzedni weekend szczecinianie ulegli, w delegacji Escoli Varsovia Warszawa 0:1 po bramce Ziarka (47′).

Początek meczu Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok, rozgrywanego w ramach 2. kolejki CLJ U-19, o godz. 14:30 w sobotę, 20 sierpnia.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00