AktualnościIII liga: Po kolejne ligowe punkty

III liga: Po kolejne ligowe punkty

Już w najbliższą sobotę (20.08) Jagiellonię II Białystok czeka kolejny mecz w sezonie 2022/2023 gr. I III ligi. Rywalem Żółto-Czerwonych, w ramach domowego spotkania 4. kolejki, będzie Concordia Elbląg.

Za trzecioligowymi rezerwami Jagiellonii Białystok, zajmującymi obecnie 13. miejsce w tabeli, trzy kolejki niedawno rozpoczętego sezonu. Na przestrzeni tych meczów podopieczni trenera Adriana Siemieńca zgromadzili trzy punkty, ponosząc dwie porażki i raz wygrywając (bramki 7:7). Białostoczanie zanotowali falstart, przegrywając w dwóch pierwszych kolejkach odpowiednio z Wartą Sieradz (1:3) i Pilicą Białobrzegi (2:4). Przełamanie przyszło w środę (17.08), podczas wyjazdowych derbów województwa podlaskiego, w ramach których Żółto-Czerwoni zmierzyli się, na wyjeździe, z jednym z tegorocznych beniaminków, Olimpią Zambrów. Trafienia Wiktoruka (7″), Trubehy (33′) oraz Twarowskiego (58′ z karnego, 66′) zapewniły Jadze pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Teraz czas na udowodnienie dobrej formy w starciu z innym spośród beniaminków, Concordią Elbląg.

Po środowym spotkaniu porozmawialiśmy z asystentem trenera Siemieńca, Mateuszem Borzymem. – Przede wszystkim niezmiernie cieszę się z faktu, że w obliczu trudnej sytuacji, jaką były dwie ostatnie porażki i absencja trenera Siemieńca, zespół świetnie zrealizował nakreślony na mecz plan. Drużyna była bardzo skoncentrowana i zdeterminowana w osiągnięciu zamierzonego celu. W Zambrowie przede wszystkim byliśmy bardzo skuteczni w egzekwowaniu stałych fragmentów gry – mówił trener Borzym.

Kilka słów o Concordii Elbląg. Elblążanie są jednym z tegorocznych beniaminków. Zaczęli od domowej porażki 0:2 z ŁKS-em II Łódź. W 2. kolejce bezbramkowo zremisowali z Unią Skierniewice, a 17 sierpnia ulegli jednemu z pretendentów do końcowego triumfu, Legionovii Legionowo (2:4). W zeszłym sezonie Concordia rywalizowała w forBET IV lidze, grupa warmińsko-mazurska, którą wygrała z wyraźną przewagą nad drugim w stawce Huraganem Morąg (12 punktów).

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Concordia Elbląg w sobotę, 20 sierpnia, o godz. 12:00. Przypominamy o możliwości oglądania tego spotkania na żywo z trybun przy Elewatorskiej. Mecze rozgrywane na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii nie są imprezami masowymi, nie są również wydarzeniami biletowanymi. Na trybunach może zasiąść maksymalnie około 500 osób, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania poleceń stewardów oraz spikera. Jednocześnie informujemy, że z meczu z Concordią zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na żywo, którą będzie można oglądać na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00