AktualnościGual: Mogę być jeszcze lepszy

Gual: Mogę być jeszcze lepszy

– Zdobywanie bramek, notowanie asyst oraz pomaganie zespołowi to moja praca, po to tu jestem. Dzisiaj walczyliśmy do samego końca, co się opłaciło. Wygraliśmy i zgarnęliśmy komplet punktów – powiedział Marc Gual, napastnik Jagiellonii Białystok, po piątkowym (19.08), domowym meczu z Miedzią Legnica, wygranym 2:1.

– Z pewnością mogę być jeszcze lepszy. Co do sytuacji, kiedy jeden z obrońców Miedzi wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej to faktycznie, było to trochę frustrujące. Stwarzanie okazji, sobie czy kolegom, to moja praca. Jestem zawodnikiem ofensywnym. Muszę kreować, żeby strzelać. Przez cały mecz najpierw starałem się zdobyć bramkę, a później podwoić swój dzisiejszy dorobek. To jest droga do nieustannej poprawy swojej gry – mówił Hiszpan.

Jak Marc ocenia swoją współpracę z Jesusem Imazem i Nene? – Jesteśmy kolegami także poza boiskiem, lubimy się, często ze sobą rozmawiamy, dobrze nam się razem gra. Trzeba jednak pamiętać, że liczy się cała drużyna, nie chodzi o jednego czy dwóch zawodników. Wszyscy gracze pracują na sukces zespołu. Dzisiaj trafiłem ja i Nene, w innym meczu może to być kto inny. Najważniejsze, że wygraliśmy.

Obecnie Marc, Jesus i Nene mają na koncie sześć trafień, każdy po dwie bramki. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego czują się dobrze w Białymstoku. – Faktycznie, zdobyliśmy już kilka bramek, ale tu nie chodzi o nas, tylko o drużynę. Pewnie odpowiedź jest prosta – jesteśmy zawodnikami ofensywnymi, więc jest nam łatwiej strzelać gole, niemniej na rezultat pracuje cały zespół.

– Piłka w Polsce i w Portugalii czy Hiszpanii różni się od siebie, ale nie powiedziałbym, że ta z Półwyspu Iberyjskiego jest lepsza od polskiej. Za przykład można wziąć Lewandowskiego, który jest znacznie lepszy niż wielu Hiszpanów czy Portugalczyków. To zupełnie inny rodzaj piłki – stwierdził autor bramki wyrównującej w piątkowym spotkaniu.

– Trener wskazał mnie dzisiaj jako zawodnika, który ma wykonywać rzut karny, gdyby taki był. To przypadek, że jednocześnie wywalczyłem i wykonałem „jedenastkę”. Zawsze, kiedy sędzia wskazuje na wapno myślę sobie, że chciałby egzekwować ten stały fragment gry – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00