AktualnościNene: Zasłużyliśmy na trzy punkty

Nene: Zasłużyliśmy na trzy punkty

– Chcę prezentować dobrą energię na boisku, co udało mi się pokazać dzisiaj. W tym meczu graliśmy bardzo ofensywnie, ale też dobrze broniliśmy. Oddałem strzał w ostatniej sekundzie spotkania, piłka wpadła do siatki, wygraliśmy – powiedział pomocnik Jagiellonii Białystok, Nene, po wygranym 2:1 piątkowym (19.08), domowym meczu z Miedzią Legnica.

Co jest lepsze – pierwszy pocałunek z dziewczyną czy bramka na wagę kompletu punktów? – Jednak wybieram pocałunek, chociaż obecnie nie mam dziewczyny. Co do samego meczu to uważam, że zasłużyliśmy na trzy punkty. Codziennie na treningach ciężko pracujemy, żeby wygrywać mecze. Zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy mieć więcej punktów. W każdym meczu kreujemy sobie mnóstwo okazji strzeleckich. Niestety w poprzednich spotkaniach nie trafialiśmy, a dzisiaj się to udało. Trochę też dopisało nam szczęście – mówił Portugalczyk.

– Jeśli nie podejmiesz próby strzału z odległości nie wiesz, czy piłka nie wpadnie do siatki. Trzeba próbować. Na przestrzeni ostatnich kilku lat w Portugalii również często próbowałem uderzeń z dystansu, ale nigdy nie chciało wpaść. Na szczęście dzisiaj ta sztuka mi się udała – stwierdził autor zwycięskiej bramki.

W piątkowym meczu Nene trzykrotnie próbował strzału zza szesnastki, za trzecim razem wpadło. Do trzech razy sztuka? – Jeżeli to powiedzenie jest prawdziwe, to od teraz w każdym meczu będę próbował po trzy razy (śmiech). Jeśli miałbym pewność, że za trzecim razem trafię byłoby bardzo dobrze.

– Uważam, że wszyscy zawodnicy w zespole są ważni. Dzisiaj to ja zdobyłem bramkę, ale duża zasługa w tym Fiedzi, który bardzo dobrze dostarczył piłkę w pole karne. Taka jest piłka, takie rzeczy się zdarzają. Tym razem padło na mnie, a może w kolejnym spotkaniu będzie to inny zawodnik. Tak jak mówię – trzeba próbować. To z pewnością najładniejsza bramka w mojej karierze. Nie strzelam za wiele goli, ale postaram się podreperować tę statystykę – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00