AktualnościCLJ U-19: Wyjazd do Szczecina na piątkę

CLJ U-19: Wyjazd do Szczecina na piątkę

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok wygrali w sobotę (20.08) z Pogonią Szczecin w wyjazdowym meczu 2. kolejki CLJ U-19. Żółto-Czerwoni ograli „Portowców” 5:1 po golach Wojdakowskiego (18′), Kamila Andrzejkiewicza (27′, 42′), Kobusa (56′) oraz Drygla (90′ z karnego).

Jako pierwsi prowadzenie w spotkaniu objęli gospodarze za sprawą trafienia Rychlika już w 13. minucie meczu. Po pięciu minutach był remis, który dało trafienie Wojdakowskiego. Przed przerwą dwie bramki zdobył Kamil Andrzejkiewicz (27′, 42′), a po zmianie stron rywala dobili Kobus (56′) i zmiennik Drygiel (90′), który ustalił wynik spotkania zamieniając na trafienie rzut karny w końcówce.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii, Marka Wasiluka. – Zdecydowanie zdominowaliśmy ten mecz, pod każdym względem. Do przerwy udało się zdobyć trzy bramki, po zmianie stron mieliśmy pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi, dołożyliśmy kolejne dwa trafienia. To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, podobnie zresztą jak przed tygodniem z Legią. Naszej postawy nie oceniam tylko przez pryzmat wyniku, ale również tego co i jak chcemy grać, zaangażowania zespołu. Te mecze były na podobnym poziomie, z tymże dzisiaj wynik był po naszej stronie. To zdecydowane i zasłużone zwycięstwo. Naszym najsłabszym momentem w meczu był jego początek, kiedy straciliśmy bramkę po rzucie rożnym. Piłka została wybita na 16. metr przed naszą bramkę, gdzie jeden z zawodników gospodarzy popisał się ładnym uderzeniem. Do tego czasu to Pogoń była drużyną ciut lepszą, ale po stracie gola weszliśmy na bardzo wysoki poziom grania. Bardzo dobrze zareagowaliśmy na prowadzenie szczecinian – mówił trener Wasiluk.

Przed tygodniem Jagiellończycy zdobyli trzy bramki, dzisiaj strzelili pięć goli. Dziewięć trafień w dwóch meczach ligowych pokazuje, że białostoczanie zdecydowanie stawiają na ofensywę. – To się nie zmieni. Chcemy być drużyną grającą ofensywnie, atrakcyjnie, zdobywającą sporo bramek. Taki jest plan rozwoju chłopaków oraz naszych drużyn – stwierdził opiekun Żółto-Czerwonych.

To pierwsze zwycięstwo juniorów starszych Jagiellonii Białystok w niedawno rozpoczętym sezonie. Na inaugurację białostoczanie ulegli przed własną publicznością Legii Warszawa 3:4 po zaciętym spotkaniu. Kolejna okazja do zdobycia ligowych punktów w przyszły weekend. Wówczas do Białegostoku przyjedzie beniaminek, Miedź Legnica. Z tego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na żywo na kanale JagaTV w serwisie YouTube, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

2. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-19, 20.08.2022 r.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 1:5 (1:3).

Bramki dla Jagiellonii: Wojdakowski 18′; K. Andrzejkiewicz 27′, 42′; Kobus 56′, Drygiel 90′ z karnego.

Skład Jagiellonii: Piekutowski – Jaroszuk (Podczarski 82′), Kobus, Skowronek, Burkowski (K), Mościcki (Żakiewicz 77′), Stypułkowski (Krasiewicz 85′), Lipiński, Wojdakowski (Protaziuk 67′), K. Andrzejkiewicz (Drygiel 60′), Samborski (Zabielski 82′).