AktualnościEmocje na boisku, atrakcje na trybunach podczas meczu z Miedzią

Emocje na boisku, atrakcje na trybunach podczas meczu z Miedzią

W piątek już po raz czwarty w rundzie jesiennej gościliśmy Was na trybunach stadionu przy Słonecznej w Białymstoku. Mecz z Miedzią Legnica śledziło ponad 8 tysięcy Kibiców, a samo spotkanie trzymało w napięciu do końcowego gwizdka i co ważne, zakończyło się happy endem.

Już na dwie i pół godziny przed pierwszym gwizdkiem fani gromadzili się w „gastrostrefie”, czyli miejscu przygotowanym przez naszych kibiców, w którym można spokojnie spożyć ciepłe danie z grilla, napić się czegoś dobrego. Zgodnie z nowo ustanowioną tradycją przychodzący pocierali buta Antoniego Komendo Borowskiego. Kapitalna atmosfera „gastrostrefy” powoli staje się jednym ze znaków rozpoznawczych meczów w Białymstoku.

Przed pierwszym gwizdkiem na murawie odbyła się dekoracja drużyny U-14, która w barwach reprezentacji Podlaskiego ZPN niedawno wywalczyła tytuł mistrzów Polski. Młodzi mistrzowie otrzymali z rąk prezesów Pertkiewicza i Kopczewskiego, a także trenera Probierza upominki.

Chwilę później prezes Pertkiewicz nagrodził przedstawicieli Straży Pożarnej, którzy w akcji #BijemyRekord zakupili ponad 40 karnetów, czym przyczynili się do ustanowienia nowego rekordu sprzedanych abonamentów.

Stałe jagiellońskie atrakcje to nie tylko „Gastrostrefa”. W Sektorze Rodzinnym po raz kolejny na medal spisali się animatorzy z firmy „Fajnie Tu”, którzy zadbali o atrakcje dla najmłodszych kibiców. Było malowanie twarzy, tory przeszkód, liczne zabawy i animacje dedykowane dzieciom. Ponadto sieć kin Helios kolejny już raz zapewniła nam darmowy popcorn. W przerwie sektor ten odwiedził bramkarz Bartłomiej Żynel. Wychowanek Jagiellonii, który ma za sobą występy m.in. w Red Bullu Salzburg, długo i cierpliwie podpisywał kartki oraz koszulki, a także ustawiał się do wspólnych zdjęć.

Także w przerwie kibiców obecnych na sektorze Super VIP odwiedził Ivan Runje. Chorwat cierpliwie rehabilituje się i niewykluczone, że już niebawem zobaczymy go ponownie na boisku. Chociaż nie mógł wspomóc kolegów na boisku, czynił to z trybun, a po pierwszej połowie starcia z Miedzią miał okazję spotkać się z naszymi sponsorami i partnerami biznesowymi. Na trybunach zjawiło się wielu byłych zawodników i trenerów Jagiellonii, m.in. trener stulecia, pełniący obecnie funkcję selekcjonera kadry U-21, Michał Probierz.

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się w ostatniej akcji meczu. Po fenomenalnym trafieniu Nene cały stadion oszalał z radości, a kibice długo nie zamierzali opuszczać trybun, aby podziękować swoim idolom i chóralnymi śpiewami wspólnie z zawodnikami świętowali wywalczenie bezcennych trzech punktów. Jednocześnie fani wyrazili wsparcie Andrzejowi Trubesze, który w ostatnich dniach poddał się operacji i czeka go dłuższa przerwa w treningach.

Chcemy również podkreślić, że zakończony weekend był niezwykle udany dla „Żółto-Czerwonych”. Druga drużyna zwyciężyła spotkanie ligowe z Concordią Elbląg (5:2), zespół juniorów starszych rozbił na wyjeździe Pogoń Szczecin 5:1, a juniorzy młodsi wygrali przy Elewatorskiej z Wisłą Płock 3:1.