AktualnościCLJ U-19: Przyjeżdża Miedź

CLJ U-19: Przyjeżdża Miedź

W najbliższą sobotę (27.08) o godzinie 12:00 juniorzy starsi podejmą Miedź Legnica w ramach 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19. Transmisja w JagaTV.

Jagiellończycy rozpoczęli nowy sezon od porażki z Legią Warszawa 3:4, choć już wtedy Żółto-Czerwoni zasygnalizowali dobrą formę, zwłaszcza w poczynaniach ofensywnych, co podkreślał trener Marek Wasiluk. W kolejnej serii gier młoda Jaga potwierdziła, że jest dobrze przygotowana do sezonu. Tym razem w Szczecinie wynik był zadowalający, a wręcz rewelacyjny. Nasi juniorzy starsi rozbili w delegacji Pogoń aż 5:1.

– Te mecze były na podobnym poziomie, z tym że w Szczecinie wynik był po naszej stronie. To zdecydowane i zasłużone zwycięstwo. Naszym najsłabszym momentem w meczu był jego początek, kiedy straciliśmy bramkę po rzucie rożnym. Piłka została wybita na 16. metr przed naszą bramkę, gdzie jeden z zawodników gospodarzy popisał się ładnym uderzeniem. Do tego czasu to Pogoń była drużyną ciut lepszą, ale po stracie gola weszliśmy na bardzo wysoki poziom grania. Bardzo dobrze zareagowaliśmy na prowadzenie szczecinian – mówił trener Wasiluk.

Dziewięć trafień w dwóch meczach ligowych pokazuje, że białostoczanie zdecydowanie stawiają na ofensywę. – To się nie zmieni. Chcemy być drużyną grającą ofensywnie, atrakcyjnie, zdobywającą sporo bramek. Taki jest plan rozwoju chłopaków oraz naszych drużyn – stwierdził opiekun Żółto-Czerwonych.

Kolejnym rywalem Żółto-Czerwonych w nowym sezonie będzie Miedź Legnica, która jest beniaminkiem tegorocznych zmagań. Miedzianka rozpoczęła od domowej porażki z Koroną Kielce, a jej spotkanie z drugiej kolejki z Escolą Varsovią zostało przełożone.

Początek rywalizacji z Miedzią zaplanowano na sobotę, godzinę 12:00. Informujemy, że z tego spotkania zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na kanale JagaTV w serwisie YouTube. Zapraszamy również na trybuny ośrodka przy ulicy Elewatorskiej 4.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00