AktualnościIII liga: Wyjazd do Łodzi

III liga: Wyjazd do Łodzi

Przed Jagiellonią II Białystok mecz 5. kolejki III ligi, gr. I. Podopieczni Adriana Siemieńca zmierzą się na wyjeździe z ŁKS-em II Łódź. Początek spotkania w sobotę (27.08) o godz. 13:00.

Zespół z Łodzi w czterech kolejkach grupy pierwszej trzeciej ligi sezonu 2022/23 wywalczyli jak dotąd cztery punkty. Zaczęli od wyjazdowej wygranej z Concordią Elbląg 2:0, a później nastąpiła obniżka formy. Przyszły dwie kolejne porażki, najpierw z Błonianką Błonie 0:1 w delegacji, a potem u siebie 1:2 z Unią Skierniewice. W ostatniej serii gier podzielili się punktami w wyjazdowym spotkaniu z Legionovią (2:2).

Z kolei Jagiellonia II po nieudanym rozpoczęciu sezonu i dwóch kolejnych porażkach, z Wartą Sieradz 1:3 i Pilicą Białobrzegi 2:4, szybko wróciła na właściwe tory. Podopieczni Adriana Siemieńca potem rozbili kolejno Olimpię Zambrów (4:0) i Concordię Elbląg (5:2).

– Cieszy to, że w drugiej połowie mieliśmy mecz pod całkowitą kontrolną, co udokumentowaliśmy trzema bramkami. Mogliśmy jeszcze bardziej podkręcić tempo, pokusić się o więcej goli, ale może nieco zabrakło sił. Trzeba wziąć pod uwagę, że nie minęły nawet 72 godziny od naszego ostatniego meczu ligowego. Z Olimpią graliśmy w środę (17.08 przyp. red.), mecz w skończył się po godz. 19:00. Dzisiaj graliśmy o godz. 12:00, do tego doszła zmiana nawierzchni. Te czynniki trzeba brać pod uwagę. Nie było to tempo spotkania, którego byśmy oczekiwali, ale to też jest nasza dojrzałość, że potrafiliśmy sobie z tym poradzić – stwierdził opiekun białostoczan.

Sobotnia wygrana była dla Jagiellonii II drugą w sezonie. Kolejny ligowy mecz Żółto-Czerwoni rozegrają w sobotę, 27 sierpnia, o godz. 13:00. Pojadą wówczas do Łodzi, gdzie zagrają z ŁKS-em II, którego barw broni znany z występów m.in. w Jadze doświadczony zawodnik, Jakub Tosik. Trzymamy kciuki za udany występ Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00