AktualnościŁaski, Bida i Tiru po meczu w Zabrzu

Łaski, Bida i Tiru po meczu w Zabrzu

Po spotkaniu wyjazdowym z Górnikiem Zabrze (1:1) porozmawialiśmy z trójką Jagiellończyków – Wojciechem Łaskim, Bartoszem Bidą i Bogdanem Tiru.

Wojciech Łaski: Trener mówił mi przed wejściem na boisko, żebym dał z siebie wszystko na pozycji wahadłowego. Trenujemy już ze sobą trochę czasu, więc znam założenia i jak zrealizować wskazówki. Przy tych emocjach i takim korzystnym wyniku, chcieliśmy wybronić ten rezultat. Niestety Janża oddał strzał życia i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Zarówno my, jak i Górnik miał swoje okazje. Wywozimy z Zabrza tylko jeden punkt, a zrobiliśmy wiele, żeby wygrać. Czujemy niedosyt.

Bartosz Bida: Cieszę się z asysty, ale nie zadowala mnie ten wynik. Zmarnowałem jedną świetną okazję, rywale też swoje mieli. Bramkę powinniśmy zdobyć wcześniej. Chciałbym mieć lepsze liczby, dlatego przynajmniej ta asysta jest promykiem nadziei, że będą one w przyszłości lepsze. W sytuacji z pierwszej połowy starałem się wyczekać bramkarza, ale to on zachował więcej zimnej krwi. Moje uderzenie też nie było najlepsze, ale nie załamuję się. Muszę wyciągnąć wnioski. Tak czasami bywa, że w trudniejszych momentach zdobywa się bramki, a w prostszych sytuacjach gole nie padają. Brakiem skuteczności doprowadziliśmy do nerwowej końcówki.

Bogdan Tiru: W mojej opinii straciliśmy dzisiaj dwa punkty, ponieważ mieliśmy przynajmniej pięć klarownych okazji do zdobycia bramki. W pierwszej odsłonie graliśmy dobrze, wypracowaliśmy szanse do strzelenia gola, a zaraz po zmianie stron też mogliśmy się pokusić przynajmniej dwa razy o trafienia. Przez większość gry też dobrze się broniliśmy. Czuję rozczarowanie. Zagraliśmy dobry mecz, ale mamy na koncie tylko jeden punkt.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00