AktualnościW Zabrzu o pierwszy wyjazdowy triumf

W Zabrzu o pierwszy wyjazdowy triumf

W piątek (26.08) Jagiellonię Białystok czeka kolejny w tym sezonie mecz PKO BP Ekstraklasy. Tym razem Żółto-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Co trzeba wiedzieć przed tym starciem?

Piątkowe starcie będzie 40. meczem w historii rywalizacji pomiędzy Jagiellonią i Górnikiem. Bilans dotychczasowych spotkań jest minimalnie korzystniejszy dla zabrzan, którzy wygrali 16-krotnie. Dziewięć razy padł remis, 14 konfrontacji kończyło się zwycięstwami Jagi. Po raz ostatni obie ekipy mierzyły się ze sobą w sezonie 2018/2019. Było to półfinałowe spotkanie Pucharu Polski, wygrane przez Jagiellonię 2:1. Pełny tekst o historii rywalizacji Żółto-Czerwonych z Górnikiem do przeczytania TUTAJ.

Jakie nastroje panują w jagiellońskiej szatni przed piątkowym spotkaniem? Głos zabrał szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, Maciej Stolarczyk, który był obecny na środowej (24.08) konferencji prasowej. – W meczu z Miedzią pozwoliliśmy rywalowi stworzyć kilka okazji do zdobycia bramki. Chcemy to wyeliminować i nad tym pracujemy. Na wszystko potrzeba czasu, bo pewne procesy właśnie jego wymagają – mówił opiekun „Dumy Podlasia”, którego pełna wypowiedź TUTAJ.

Na wspomnianej konferencji prasowej obecny był także kapitan Jagiellonii, Taras Romanczuk. – Mecz z Radomiakiem był moim pierwszym występem od majowego spotkania w Łęcznej. Potrzebuję jeszcze trochę czasu, aby być gotowym do gry przez 90 minut. W piątek czeka nas trudne zadanie, ale lubię grać w Zabrzu – powiedział. Pełna wypowiedź naszego pomocnika TUTAJ.

Co słychać w obozie naszych piątkowych rywali? Po sześciu kolejkach Górnik Zabrze zajmuje 11. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy

Górnik Zabrze zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem 7 punktów i bilansem dwóch zwycięstw, jednego remisu i dwóch porażek. Zabrzanie w tym sezonie strzelili póki co 7 goli, a stracili tyle samo. Ich strata do strefy medalowej to obecnie cztery „oczka”.

Trwający sezon najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce podopieczni Bartoscha Gaula zaczęli od porażki – 0:2 przy Roosevelta z Cracovią. Później przyszła poprawa rezultatów, ale bez ustabilizowania formy. Po dwóch z rzędu zwycięstwach (3:0 na wyjeździe z Radomiakiem i 1:0 z Rakowem Częstochowa) przyszła przegrana 1:3 u siebie ze Stalą Mielec, a następnie wyjazdowy remis 2:2, po dobrej grze, z Legią Warszawa. Pełna sylwetka Górnika TUTAJ.

Swój poprzedni mecz ligowy „Duma Podlasia” rozegrała 19 sierpnia. Jagiellończycy pokonali wówczas u siebie Miedź Legnica 2:1. W tamtym spotkaniu dwóch piłkarzy Jagi zostało ukaranych żółtymi kartkami – zdobywca zwycięskiej bramki Nene i Mateusz Skrzypczak. W starciu z Górnikiem Zabrze żaden z naszych zawodników nie musi pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartoników.

Czterech zawodników Jagiellonii Białystok jest zagrożonych pauzą w kolejnym meczu ligowym (wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin, 4 września) w wypadku otrzymania żółtej kartki w spotkaniu z Górnikiem. Tymi piłkarzami, są mający po trzy żółte kartki, Marc Gual, Bogdan Tiru, Nene i Skrzypczak. Pełny raport kartkowy TUTAJ.

Głównym arbitrem piątkowego meczu Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok będzie Daniel Stefański. Poznaliśmy sędziów meczów 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Asystentami arbitra z Bydgoszczy będą Dawid Golis i Michał Sobczyk, a sędzią technicznym Damian Gawęcki. Obsługą systemu VAR zajmaą się Damian Kos i Michał Obukowicz. Pełna obsada sędziowska 7. kolejki jest TUTAJ.

Spotkanie Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok rozpocznie się w najbliższy piątek (26.08) o godzinie 18:00. Transmisja telewizyjna z meczu na antenie Canal+Sport. Relacji radiowej będzie można wysłuchać w Polskim Radiu Białystok. Ponadto na jagiellońskim Twitterze będzie można śledzić relację tekstową z tego spotkania. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę. DUMA PODLASIA!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00