AktualnościCLJ U-19: Nie dali szans Miedzi

CLJ U-19: Nie dali szans Miedzi

Juniorzy starsi Jagiellonii ograli przy Elewatorskiej 4:0 Miedź Legnica po golach Kamila Andrzejkiewicza, Michała Samborskiego, Alexa Protaziuka i Oskara Lipińskiego. To druga z rzędu wygrana podopiecznych Marka Wasiluka w Centralnej Lidze Juniorów U-19.

O komentarz do rywalizacji poprosiliśmy szkoleniowca młodej Jagi.

– Zdominowaliśmy przeciwnika pod każdym względem, piłkarskim i chyba też mentalnym. Do ostatnich minut mimo wysokiego prowadzenia dążyliśmy do strzelania kolejnych goli. Kolejny raz mogę tylko ukłonić się moim podopiecznym. Pogoda do gry znów nie była dla nich łatwa. Z boku możemy się z tego śmiać, ale bieganie w tak wysokich temperaturach jest bardzo ciężkie. Mimo to włożyli mnóstwo wysiłku i zapracowali na ten wynik. Gratulacje dla nich. Jesteśmy kolektywem, a to, co zawodnicy pokazują na treningach, przekładają na mecze. Powinniśmy dalej podążać tą drogą i iść do przodu.

– Chcemy kreować dużo sytuacji, zadaniem nas trenerów jest wychowywać piłkarzy, którzy wiedzą, co chcą zrobić na boisku do przodu. Nie koncentrujemy się na przeszkadzaniu, a kreowaniu i myślę, że to się dobrze ogląda. Wyciągamy wnioski, zwłaszcza z pierwszego meczu z Legią (3:4). Wtedy w pewnym momencie być może było w nas zbyt dużo euforii. Dziś już o tym nie rozmyślamy, a kontynuujemy dobrą grę – podsumował Marek Wasiluk.

Dla Żółto-Czerwonych to drugi triumf z rzędu po tym, jak przed tygodniem ograli w delegacji szczecińską Pogoń 5:1. W następnej serii gier (3-4 września) młoda Jaga zagra na wyjeździe z Escolą Varsovią.

3. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-19

Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica 4:0 (1:0).
Bramki: Kamil Andrzejkiewicz 31′, Michał Samborski 67′, Alex Protaziuk 77′, Oskar Lipiński 79′

Jagiellonia: Jasionek – Jaroszuk (78′ Podczarski), Kobus (78′ Krasiewicz), Kruszewski, Burkowski, Wojdakowski (70′ Ziętek), Lipiński, Bernatowicz (70′ Piórkowski), Stypułkowski, K. Andrzejkiewicz (61′ Protaziuk), Samborski (78′ Ptasiński)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00