AktualnościIII liga: Wracają z punktem

III liga: Wracają z punktem

Jagiellonia II Białystok zremisowała 2:2 z ŁKS-em II Łódź na wyjeździe w ramach 5. kolejki III ligi, gr. I. Dwa gole dla Żółto-Czerwonych strzelił Maciej Bortniczuk.

W drugim zespole Jagi zagrało kilku zawodników z pierwszej drużyny, którzy w ostatnim czasie grali mniej, choćby z powodów zdrowotnych. Po dłuższej przerwie zobaczyliśmy na murawie między innymi rekonwalescenta – Miłosza Matysika, z czego bardzo się cieszymy. Jak potyczkę w Łodzi ocenia trener Adrian Siemieniec? Poprosiliśmy go o krótki komentarz.

– Na pewno z perspektywy całego meczu trzeba szanować ten punkt. Okoliczności były takie, że przeciwnik dość szybko wyszedł na dwubramowe prowadzenie. Na szczęście dobrze zareagowaliśmy i jeszcze przed przerwą dzięki zorganizowanemu pressingowi całego zespołu wyrównaliśmy stan meczu. Dwie bramki w krótkim odstępie zdobył Maciek Bortniczuk, który podtrzymał formę strzelecką. Końcówka pierwszej połowa była dobra i intensywna w naszym wykonaniu. Możemy tylko żałować, że nie trwała dłużej, bo było widać, że wstąpiła w nas nowa energia i jesteśmy w stanie zrobić coś więcej.

– W drugiej połowie oglądaliśmy nieco inny obraz gry. Przeciwnik wykreował kilka dogodnych okazji do strzelenia gola. My staraliśmy się zagrażać po kontratakach, ale mieliśmy trochę za mało argumentów, żeby ten mecz wygrać. Szanujemy ten punkt i gramy dalej – podsumował szkoleniowiec.

W następnej serii gier Jagiellonia II podejmie Unię Skierniewice. Ten mecz zaplanowano na sobotę, 3 września, godz. 17:00. Transmisja w JagaTV.

5. kolejka III ligi, gr. I

ŁKS II Łódź – Jagiellonia II Białystok 2:2 (2:2).
Bramki: Wiktor Kościuk 9, Maciej Radaszkiewicz 39 – Maciej Bortniczuk 45′, 45′

Jagiellonia II: Abramowicz – Olszewski (48′ Pankiewicz), Ozga, Matysik (30′ Kurzydłowski), Lewicki (65′ Huczko), Wasilewski (65′ Mościcki), Wiktoruk (65′ Bayer), Wojciechowski, Matsui, Bortniczuk, Twarowski

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00