AktualnościLewicki: Cierpliwie czekam na debiut

Lewicki: Cierpliwie czekam na debiut

Do Opola jedziemy po wygraną. Jesteśmy faworytem i musimy unikać głupich błędów – powiedział przed meczem z Odrą Opole zawodnik Jagiellonii, Jakub Lewicki.

We wtorek Kuba debiutował podczas przedmeczowej konferencji prasowej. – Jeżeli mam być szczery, to bardziej stresuję się podczas takich wydarzeń niż na boisku, kiedy wiem, co mam zrobić i jak się zachować w konkretnej sytuacji – powiedział 17-latek.

Wychowanek naszej Akademii czeka na pierwszy występ w „dorosłej” Jagiellonii. – Cierpliwie czekam na swój debiut. Czuję się gotowy, ale jeżeli nawet nie nastąpi to teraz wierzę, że w najbliższej przyszłości swoją szansę otrzymam. Rzecz jasna postaram się ją wykorzystać – zaznacza Lewicki.

Jakie cele stawia przed sobą młodzieżowy reprezentant Polski? – Chcę grać regularnie od pierwszej minuty w Jagiellonii. Naturalnie zdaję sobie sprawę, że to będzie następowało stopniowo. Podczas treningów chcę dać trenerowi argumenty, że warto na mnie postawić. Wierzę, że w przyszłości będę grał z „Jotką” na piersi – zapowiada Kuba.

Czego młody zawodnik spodziewa się w czwartek w Opolu. – W meczu przeciwko Odrze jesteśmy faworytem i jedziemy tam po wygraną. Na pewno nie możemy popełniać głupich błędów. Chociaż wielu typuje nas do wygranej, to musimy być pełni skoncentrowani, aby uniknąć głupio traconych bramek – zakończył Jakub Lewicki.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00