AktualnościStolarczyk: Sztuką jest wygrać po nie najlepszym meczu

Stolarczyk: Sztuką jest wygrać po nie najlepszym meczu

– Był to dla nas trudny mecz. Odra miała swoje okazje, mogła strzelić gola, ale to my zdobyliśmy zwycięską bramkę. To są rozgrywki pucharowe i liczy się w nich pojedyncze zwycięstwo. Sztuką jest wygrać po nie najlepszym spotkaniu – mówił trener Jagiellonii Białystok, Maciej Stolarczyk, po wygranym 1:0 pucharowym starciu z Odrą Opole.

Maciej Stolarczyk (trener Jagiellonii Białystok): Był to bardzo trudny mecz dla nas. Odra stworzyła dobre sytuacje, z których mogła nam strzelić gola i stwarzała zagrożenie. Piękny strzał Macieja spowodował, że wyszliśmy na prowadzenie i dowieźliśmy ten rezultat. W przeciwieństwie do poprzednich spotkań dzisiaj mało było w naszych poczynaniach efektywnej gry, nie stworzyliśmy sobie klarownych okazji. Odra mądrze się broniła, zablokowała nasze strefy, którymi chcieliśmy atakować i ciężko było nam się przebić. Szczególnie w sektorze centralnym notowaliśmy dużo strat, skąd brało się sporo kontrataków. Były jednak także i plus, a jednym z nich jest bez wątpienia postawa zmienników, a szczególnie młodzieży. Chcę także pochwalić Sławka Abramowicza, który nam wybronił mecz, co jest dużym plusem. To są rozgrywki pucharowe i w każdym kolejnym spotkaniu liczy się zwycięstwo. My je odnieśliśmy i jestem z tego zadowolony. Gratuluję zespołowi, ponieważ sztuką jest wygrać po nie najlepszym spotkaniu, a to nam dzisiaj wyszło.

Piotr Plewnia (trener Odry Opole): Gratulujemy Jagiellonii, która strzeliła o jednego gola więcej. Przed sezonem pewien trener powiedział, że będziemy mieli duże wahania, co się potwierdza. Musimy sobie sami odpowiedzieć, jak możemy zagrać tak dobre mecze z Jagą i Arką, a przepleść go bardzo słabą potyczką w Łęcznej. W pierwszej połowie graliśmy mądrze, zamknęliśmy sektory którymi chciała atakować Jagiellonia. Za drugą połowę możemy czuć kaca, ale niewykorzystane sytuacje się zemściły. Jeżeli dalej będziemy tak grali, to jestem spokojny o wyniki. Starcie z Jagiellonią to jest już historia, a my myślimy o meczu z GKS-em Katowice. Oczywiście, w kontekście wyniku możemy mieć spuszczone głowy, ale druga połowa udowodniła, że umiemy grać w piłkę, przyspieszyliśmy tempo, toczyliśmy równy bój z zespołem z Ekstraklasy.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00