AktualnościAbramowicz i Lewicki po meczu z Odrą

Abramowicz i Lewicki po meczu z Odrą

W czwartek (01.09) Jagiellonia Białystok pokonała Odrę Opole 1:0 w meczu 1. rundy Fortuna Pucharu Polski. Po spotkaniu porozmawialiśmy z debiutującymi tym spotkaniem w barwach pierwszej drużyny „Dumy Podlasia” zawodnikami – Sławkiem Abramowiczem i Kubą Lewickim.

– To był mecz walki, w którym było dużo sytuacji po obu stronach. Pojawiło się uczucie ulgi po obronionych strzałach czy uderzeniu, po którym piłka obiła poprzeczkę naszej bramki. Patrzyłem do przodu, wiedziałem, że prędzej czy później zdobędziemy bramkę. Dobrze graliśmy, kontrolowaliśmy mecz. Daliśmy Odrze zbyt wiele pola do popisu, trzeba to poprawić. Wygraliśmy, cieszymy się bardzo. Personalnie też jestem zadowolony. To był mój debiut, dodatkowo pierwszy raz grałem aż 120 minut. Dużo się dzisiaj działo – mówił golkiper.

– Maciek wyszedł na czystą pozycję, nie miał na sobie większej presji. Wyczułem go, postanowiłem wyjść takim „pajacykiem”, lewą nogą do boku. Na szczęście szybko się złożyłem, piłka nie przeleciała mi między nogami. Poczułem wtedy „powera” do dalszej gry. Każda taka interwencja dodaje pewności. Dużo mi to dało – stwierdził młody bramkarz, odnosząc się do sytuacji, w której skutecznie interweniował będąc sam na sam z Maćkiem Makuszewskim.

– Dzisiaj zagrało dużo młodzieży. To nie tak, że po prostu byliśmy na boisku. Moim zdaniem daliśmy drużynie impuls. Wejście Maćka, zwieńczone przepiękną bramką. Dobry mecz „Lewego”, Oli również dobrze się zaprezentował, był blisko bramki. Cieszy to, że Jagiellonia ma zdolną młodzież. Oby tak dalej – zakończył Sławek.

Co po meczu powiedział drugi z debiutantów, Kuba Lewicki? – Wchodząc na boisku nie czułem stresu. Wiedziałem, że mogę pomóc drużynie, a nie jej zaszkodzić. Dziękuję trenerowi, że postawił na mnie w tak trudnym momencie. Myślę, że zrobiłem co mogłem. Naszym celem był awans do kolejnej fazy Pucharu Polski, co się udało.

– Trener często podkreśla, że wpuszczając na boisko rezerwowych oczekuje od nich dodatkowego impulsu. Uważam, że udaje się nam to robić. Naszym obowiązkiem, jako zmienników, była pomoc drużynie na dalszym etapie meczu – stwierdził „Lewy”.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00