AktualnościCLJ U-19: Z Escolą w samo południe

CLJ U-19: Z Escolą w samo południe

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok kolejny mecz sezonu 2022/2023 Centralnej Ligi Juniorów. Tym razem podopiecznych trenera Wasiluka czeka wyjazdowe starcie z Escolą Varsovia Warszawa.

Jagiellonia Białystok po trzech kolejkach zajmuje 6. miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów i bilansem dwóch zwycięstw oraz jednej porażki (bramki 12-5). Pod względem bramek zdobytych Jaga plasuje się tuż za aktualnym liderem, Legią Warszawa. Białostoczanie strzelili dotąd 12 goli przy 14 trafieniach warszawian.

Żółto-Czerwoni rozpoczęli sezon od falstartu w domowym meczu z Legią Warszawa. Mimo prowadzenia 3:1 nie udało im się sięgnąć choćby po punkt. Stracili trzy gole i musieli uznać wyższość Legionistów, którzy zgarnęli pełną pulę.

W 2. kolejce białostoczanie z nawiązką zrehabilitowali się za porażkę z warszawianami, ogrywając w Szczecinie tamtejszą Pogoń aż 5:1 po trafieniach Wojdakowskiego, Andrzejkiewicza (dwie), Kobusa i Drygla.

W serii gier oznaczonej numer 3. udowodnili swoją dobrą formę nie tylko wysoko i pewnie wygrywając przy Elewatorskiej z beniaminkiem, Miedzią Legnica, ale także nie tracąc przy tym gola. Zwyciężyli 4:0 (gole strzelili Andrzejkiewicz, Samborski, Protaziuk i Lipiński) i z kompletem „oczek” wrócili do Białegostoku. Teraz przyjdzie im zawalczyć o podtrzymanie dobrej serii i trzecie z rzędu zwycięstwo.

– Chcemy kreować dużo sytuacji. Zadaniem nas trenerów jest wychowywać piłkarzy, którzy wiedzą, co chcą zrobić na boisku w grze do przodu. Nie koncentrujemy się na przeszkadzaniu, a kreowaniu i myślę, że to się dobrze ogląda. Wyciągamy wnioski, zwłaszcza z pierwszego meczu z Legią. Wtedy w pewnym momencie być może było w nas zbyt dużo euforii. Dziś już o tym nie rozmyślamy, a kontynuujemy dobrą grę – podsumował występ swoich podopiecznych w starciu z legniczanami trener Marek Wasiluk.

Kilka słów o rywalu Żółto-Czerwonych. Escola Varsovia Warszawa to sąsiad białostoczan w tabeli, zajmujący obecnie 7. miejsce z identycznym dorobkiem punktowym i bilansem. Warszawianie wygrali dwa z trzech dotąd rozegranych spotkań, w jednym przegrywając (bramki 3-3).

Początek meczu Escola Varsovia Warszawa – Jagiellonia Białystok w sobotę, 3 września, o godz. 12:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00