AktualnościIII liga: Przyjeżdża Unia

III liga: Przyjeżdża Unia

Już w najbliższą sobotę (03.09) rezerwy Jagiellonii Białystok rozegrają swój kolejny mecz w tym sezonie trzecioligowych zmagań. Żółto-Czerwoni podejmą przy Elewatorskiej Unię Skierniewice.

Po pięciu kolejkach Jagiellonia II Białystok zajmuje 8. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem siedmiu punktów i bilansem dwóch zwycięstw, remisu i dwóch porażek (bramki 14-11). Białostoczanie mogą się obecnie pochwalić drugim najlepszym dorobkiem strzeleckim (14 bramek). Lepszy pod tym względem jest tylko lider, Świt Nowy Dwór Mazowiecki (15 goli).

Podopieczni trenera Adriana Siemieńca rozpoczęli trwający sezon od dwóch porażek. Na inaugurację przegrali w Sieradzu z beniaminkiem, Wartą (1:3), a w 2. kolejce ulegli przy Elewatorskiej Pilicy Białobrzegi 2:4. Przełamanie przyszło w trzeciej serii gier. 17 sierpnia białostoczanie zwyciężyli w derbach województwa podlaskiego z Olimpią w Zambrowie aż 4:0 po trafieniach Wiktoruka, Trubehy i Twarowskiego (dwóch).

W 4. kolejce Jagiellonia odniosła drugą wygraną w tym sezonie, pokonując przy Elewatorskiej Concordię Elbląg 5:2 dzięki dubletowi Twarowskiego i hattrickowi Bortniczuka. Ostatni mecz Żółto-Czerwoni rozegrali przed tygodniem, remisując 2:2 z rezerwami ŁKS-u Łódź.

– Na pewno z perspektywy całego meczu trzeba szanować ten punkt. Okoliczności były takie, że przeciwnik dość szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Na szczęście dobrze zareagowaliśmy i jeszcze przed przerwą dzięki zorganizowanemu pressingowi całego zespołu wyrównaliśmy stan meczu. Dwie bramki w krótkim odstępie zdobył Maciek Bortniczuk, który podtrzymał formę strzelecką. Końcówka pierwszej połowa była dobra i intensywna w naszym wykonaniu. Możemy tylko żałować, że nie trwała dłużej, bo było widać, że wstąpiła w nas nowa energia i jesteśmy w stanie zrobić coś więcej – mówił po spotkaniu z łodzianami szkoleniowiec Jagi, Adrian Siemieniec.

Kilka słów o sobotnich rywalach Jagiellończyków. Skierniewiczanie to bezpośredni sąsiedzi „Dumy Podlasia” w tabeli. Unia zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli z dorobkiem ośmiu punktów i bilansem dwóch zwycięstw, dwóch remisów i jednej porażki (bramki 3-3). W poprzedniej kolejce piłkarze z województwa łódzkiego ulegli Legionovii Legionowo, na wyjeździe, 0:2, ponosząc tym samym pierwszą porażkę w tym sezonie.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Unia Skierniewice w sobotę, 3 września, o godz. 17:00. Przypominamy o możliwości oglądania tego spotkania na żywo z trybun przy Elewatorskiej. Mecze rozgrywane na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii nie są imprezami masowymi, nie są również wydarzeniami biletowanymi. Na trybunach może zasiąść maksymalnie około 500 osób, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania poleceń stewardów oraz spikera. Jednocześnie informujemy, że z meczu z Unią zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na żywo, którą będzie można oglądać na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00