AktualnościPuerto: Zmiennicy dodali jakości

Puerto: Zmiennicy dodali jakości

Być może ktoś liczył, że przyjedziemy do Opola i łatwo strzelimy cztery gole jeszcze przed przerwą. Mierzyliśmy się z dobrym zespołem, który sprawił nam sporo problemów. Na szczęście kluczową rolę odegrali zmiennicy, którzy dodali jakości – powiedział po meczu z Odrą zawodnik Jagiellonii Białystok, Israel Puerto.

Jagiellonia wywalczyła awans po bardzo trudnym meczu. – Być może ktoś spodziewał się, że do przerwy strzelimy cztery gole i w dobrych nastrojach zakończymy spotkanie. Odra udowodniła, że jest dobrym zespołem, szczególnie u siebie. Szykowaliśmy się mentalnie, chcieliśmy zagrać możliwie najlepiej. Zależało nam, aby jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie, ale to się nie udało. W przerwie chcieliśmy dokonać kilku zmian w naszej grze. Nasze wyjście wyżej sprawiało, że Odra kreowała akcje po kontrach i momentami było naprawdę gorąco. Na szczęście dużo jakości wnieśli zmiennicy. Każdy dał coś extra od siebie, Maciek strzelił pięknego gola, Oliwier uspokoił grę w środku, bardzo udanie debiutował Kuba Lewicki, a Fiedzia znowu walczył o każdą piłkę. Awansowaliśmy i to nas cieszy – podkreślił Hiszpan.

Na początku drugiej połowy gospodarze wykreowali sobie kilka okazji do zdobycia bramki. – Odra czekała na nas na własnej połowie. Kilka razy zagroziła naszej bramce po kontrach, na szczęście żadna z nich nie zakończyła się golem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że tutaj o sukcesie może zadecydować jeden strzał i tak stało się w dogrywce. Maciej strzelił pięknego gola, który dał nam awans – opisuje Andaluzyjczyk.

Jak na dyspozycję fizyczną Jagiellończyków przed starciem w Lubinie wpłynie czwartkowa dogrywka? – Nie będzie to większym problemem. Mamy kapitalny sztab fizjoterapeutów, którzy zrobią wszystko, aby drużyna była gotowa na mecz z Zagłębiem – zakończył Israel Puerto.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00