AktualnościStolarczyk: Do Lubina po wygraną

Stolarczyk: Do Lubina po wygraną

Okres regeneracji u nas jest krótszy o dwa dni niż w zespole Zagłębia, ale poradzimy sobie z tym. Nasz najbliższy rywal przechodzi przebudowę, w drużynie pojawiły się nowe twarze – powiedział przed meczem z Zagłębiem Lubin trener Maciej Stolarczyk.

Szkoleniowiec na początku podsumował losowanie par 1/16 finału zmagań o Fortuna Puchar Polski. – Uważam, że to ciekawe losowanie. Znowu zagramy na boisku rywala z niższej klasy rozgrywkowej. Myślę, że samo spotkanie będzie świętem i spektaklem dla lokalnej społeczności. Terminarz, podobnie jak teraz, sprawił, że mecz pucharowy rozdziela dwie potyczki wyjazdowe – z Wartą Poznań i Śląskiem Wrocław. Myślę, że cała logistyka będzie podobna do tej obecnej, czyli po jednym z meczów wrócimy do Białegostoku, a potem udamy się na krótkie zgrupowanie. Z pewnością już nie możemy doczekać się wyjazdu do Zielonej Góry – powiedział szkoleniowiec „Żółto-Czerwonych”.

Jaga ma za sobą 120 minut rywalizacji w Opolu. Jak ten fakt wpłynie na stan przygotowań drużyny? – Mamy drobny problem, ponieważ Michał Pazdan zjadł wszystkie żelki energetyczne i stajemy na głowie, aby uzupełnić zapasy (śmiech), a tak już zupełnie na serio, faktycznie ten okres regeneracji jest krótszy niż u rywali o dwa dni. Niemniej jesteśmy odpowiednio przygotowani i myślę, że wszystko potoczy się zgodnie z naszym planem. Do Lubina jedziemy po trzy punkty – deklaruje trener.

W trzech do tej pory rozegranych spotkaniach wyjazdowych w PKO BP Ekstraklasie Jagiellonia wywalczyła dwa punkty. – Brakuje nam wyjazdowego zwycięstwa i zrobimy wszystko, aby tak się stało w niedzielę. Scenariusze poprzednich spotkań z Pogonią, Rakowem i Górnikiem były inne. Każdy nasz rywal miał przygotowaną strategię, my także mieliśmy swój plan. Wnioski nasuwają się same, w jaki sposób powinniśmy rozegrać to spotkanie – opowiada szkoleniowiec.

Zagłębie jest drużyną, która przechodzi okres przebudowy. – W zespole z Lubina doszło do sporych zmian. Są nowe twarze. Trener Stokowiec oraz dyrektor sportowy tworzą nową drużynę, roszady w składzie powodują pewną nierówność w wynikach. My chcemy podtrzymać serię spotkań, w których punktujemy. Zależy nam przede wszystkim na wygranej – zakończył Maciej Stolarczyk.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00