AktualnościTomasz Kupisz wraca do Jagi!

Tomasz Kupisz wraca do Jagi!

Tomasz Kupisz ponownie w Jagiellonii! Skrzydłowy, po dziewięciu latach, ponownie będzie bronił barw „Dumy Podlasia”. Zawodnik związał się z białostockim klubem dwuletnią umową, w której zawarto zapis o możliwości jej przedłużenia o kolejny rok. Będzie występował z numerem 18.

Kupisz nie jest dla kibiców Jagi postacią anonimową. Po raz pierwszy trafił do Białegostoku w 2010 roku z angielskie Wigan, kilka tygodni po tym jak „Żółto-Czerwoni” wywalczyli Puchar Polski. Niedługo po transferze Kupisz wspólnie z Jagiellonią sięgnął po Superpuchar Polski. W sumie pochodzący z Radomia skrzydłowy spędził na Podlasiu trzy lata – w sierpniu 2013 roku odszedł do występującego w Serie A Chievo Werona, wcześniej rozgrywając w Jadze 110 meczów, w tym 95 w Ekstraklasie. Tomek strzelił dla Jagi 15 goli, a także zaliczył 21 asyst. Dzięki występom w Białymstoku doczekał się czterech powołań do reprezentacji Polski.

Po przenosinach do Włoch reprezentował barwy 12 klubów – poza wspomnianym Chievo były to Livorno, Ascoli, Bari, Reggina, Trapani, Cittadella, Novara, Cesena, Brescia, Salernitana, z którą wywalczył awans do Serie A, a także Pordenone, którego barw bronił w ubiegłym sezonie.

„Kupi” witamy w Jagiellonii i życzymy samych sukcesów!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00