AktualnościCLJ U-19: Wygrana z Escolą

CLJ U-19: Wygrana z Escolą

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok odnieśli w sobotę (03.09) trzecie zwycięstwo w sezonie 2022/2023 Centralnej Ligi Juniorów U-19. Żółto-Czerwoni pokonali, na wyjeździe, Escolę Varsovia Warszawa 1:0. Bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Kamil Andrzejkiewicz (9′).

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca białostoczan, Marka Wasiluka. – Ciężko gra się na Escoli, tam jest fatalne boisko. Cały klimat i otoczka nie sprzyjają rozwojowi. Są to raczej mecze, które chce się rozegrać, wygrać i o nich zapomnieć. To spotkanie niestety trochę takie było. Nie było w nim wiele jakościowych piłkarsko akcji. Chłopcy przepchnęli ten mecz raczej dzięki swojemu zaangażowaniu, woli zwycięstwa oraz temu, że świetnie broniliśmy w kluczowych momentach, zarówno jako zespół jak i indywidualnie. Nie powiem po tym spotkaniu, że jestem zadowolony z naszego stylu, ale cieszy mnie podejście chłopców, którzy pomimo takich a nie innych warunków na Escoli zagrali tak, żeby odnieść zwycięstwo i nie stracić bramki. Należy im się za to szacunek. Uczy ich to, że są takie mecze, które trzeba wygrać sposobem – powiedział trener Wasiluk.

Jagiellończycy zanotowali bardzo dobry start sezonu, wygrywając trzykrotnie w czterech kolejkach. – Cały czas czuje niedosyt po meczu z Legią, chociaż minęło już kilka tygodni. W tamtym spotkaniu dwukrotnie prowadziliśmy dwoma bramkami i przy wygranej dzisiaj mogłoby być jeszcze lepiej niż jest. Mamy trzy zwycięstwa z rzędu, a dwa najbliższe mecze gramy na swoim boisku. Będziemy chcieli podtrzymać dobrą passę. Przyjdzie nam zmierzyć się z dobrymi przeciwnikami, ale będziemy, jak zawsze, walczyli o wygraną, jednocześnie grając ładną i atrakcyjną piłkę – stwierdził opiekun „Dumy Podlasia”.

Kolejny ligowy mecz Jagiellonia rozegra w przyszły weekend przy Elewatorskiej 4. Rywalem białostoczan będzie Korona Kielce. Przypominamy o możliwości oglądania tego spotkania na żywo z trybun przy Elewatorskiej. Mecze rozgrywane na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii nie są imprezami masowymi, nie są również wydarzeniami biletowanymi. Na trybunach może zasiąść maksymalnie około 500 osób, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania poleceń stewardów oraz spikera. Jednocześnie informujemy, że z tego meczu zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na żywo, którą będzie można oglądać na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

4. kolejka CLJ U-19. Sobota, 3 września.

Escola Varsovia Warszawa – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1).

Bramka dla Jagiellonii: K. Andrzejkiewicz (9′).

Skład Jagiellonii: Piekutowski – Kobus, Skowronek, Kruszewski, Burkowski (K), Drygiel (Ptasiński 60′), Lipiński (Krasiewicz 88′), Stypułkowski (Demiańczuk 90′), Jaroszuk (Zabielski 76′), Wojdakowski (Ziętek 76′), K. Andrzejkiewicz (Żakiewicz 80′).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00