AktualnościIII Liga: Rezerwy bez punktów w starciu z Unią

III Liga: Rezerwy bez punktów w starciu z Unią

Jagiellonia II Białystok przegrała swój sobotni (03.09) mecz ligowy z Unią Skierniewice, rozgrywany w ramach 6. kolejki gr. I III ligi. Białostoczanie ulegli rywalom 0:1 i ponieśli swoją trzecią porażkę w sezonie.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Adriana Siemieńca. – Stracona bramka ustawiła spotkanie. Przeciwnik dostał to co chciał. Unia przyjechała tu po bramkę, później chciała bronić wyniku i tak wyglądał ten mecz. Mieliśmy nad tym spotkaniem kontrolę, jeżeli chodzi o posiadanie piłki i zabezpieczenie własnej bramki. Oprócz trafienia rywale nie stworzyli sobie wielu okazji. Jednocześnie trzeba jasno powiedzieć, że my nie wykreowaliśmy sobie zbyt wielu szans. Mieliśmy jedną, bardzo dobrą sytuację, w której strzelał Samborski. Brakowało nam decyzji w przyspieszeniu gry, dokładności pod bramką i jakości przed polem karnym gości. Wydaje mi się, że dlatego tych sytuacji dzisiaj brakowało – powiedział trener Siemieniec.

– Momentami graliśmy za wolno, nie wyciągaliśmy zawodników Unii do przodu, w celu wykreowania sobie większej przestrzeni. Zgadzam się z tym, że posiadanie piłki nie może być celem, a środkiem do jego osiągnięcia. W piłce liczą się strzały, sytuacje, gole. Dzisiaj, oprócz wizualnej przewagi i większego posiadania piłki, nie zagroziliśmy zbytnio rywalom. To jest kwestia do analizy, musimy dowiedzieć się skąd to się wzięło. Z perspektywy ławki wydawało mi się, że graliśmy za wolno. Mimo tego, że przeciwnik cały czas był w fazie obronnej, to nadążał przesuwać się w kierunku piłki. Nie otwieraliśmy sobie przestrzeni we właściwy sposób. Część chłopaków to młodzi lub bardzo młodzi gracze, którzy wciąż zbierają doświadczenie. To też trzeba wziąć pod uwagę przy takich meczach – mówił opiekun białostoczan.

Swój kolejny mecz ligowy Jagiellonia II Białystok rozegra w kolejną sobotę, 10 września. Białostoczanie pojadą wówczas do Legionowa, żeby zmierzyć się z miejscową Legionovią w spotkaniu 7. kolejki.

6. kolejka gr. I III ligi. Sobota, 3 września.

Jagiellonia II Białystok – Unia Skierniewice 0:1 (0:1).

Skład Jagiellonii II: Jasionek – Orpik, Matsui, Kurzydłowski (Wiktoruk 73′), Huczko (Matus 63′), Bayer (Piórkowski 80′), Bernatowicz, Pankiewicz, Mościcki (Zyśk 80′), Wasilewski (K), Samborski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00