AktualnościAlomerović i Romanczuk po meczu z Zagłębiem

Alomerović i Romanczuk po meczu z Zagłębiem

W niedzielę (04.09) Jagiellonia Białystok zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1 w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Po spotkaniu poprosiliśmy o opinię dwóch zawodników Żółto-Czerwonych – Zlatana Alomerovicia i Tarasa Romanczuk.

Zlatan Alomerović, bramkarz Jagiellonii. – Co do moich interwencji, to po to jestem w Jagiellonii. Cieszę się, że mogłem pomóc drużynie. Szkoda, że mieliśmy taki terminarz. W czwartek graliśmy 120 minut w Opolu, a potem bardzo szybko rozegraliśmy kolejne 90 minut. Nasza gra nie wyglądała dobrze, ale szanujemy ten punkt. Za nami pięć spotkań bez porażki, to się może podobać. Co do straconej bramki, to byliśmy bardzo nisko. Złamanie Makowskiego na prawą nogę było niecodzienne. Wyszedł taki centrostrzał, który idzie na dalszy słupek. Nie wiedziałem, czy będzie strącenie rywala lub naszego zawodnika, a piłka wpadła po długim słupku. Bardzo ciężka bramka. Muszę jeszcze raz zobaczyć tę sytuację, ale myślę, że nie byłoby łatwo to obronić.

Taras Romanczuk, pomocnik Jagiellonii. – Zagłębie przeważało, miało więcej sytuacji, ale dzięki Zlatanowi, który popisał się świetnymi interwencjami, udało się nam nie stracić kolejnych bramek. Ostatecznie kolejny raz wynik zrobili zmiennicy. Sztab w końcówkach meczów jeszcze dodatkowo nas motywuje, żebyśmy dołożyli jeszcze kilka procent. Ponadto starsi zawodnicy biorą ciężar gry na siebie. Klasę zespołu poznaje się po tym, że jest w stanie odrobić niekorzystny wynik w końcówce meczu. Mieliśmy swoje sytuacje bramkowe, zwłaszcza po kontratakach czy, tak jak w pierwszej połowie, po wyjściach spod pressingu. Brakowało nam trochę decyzyjności w polu karnym. Myślę, że w nogach mieliśmy czwartkowy mecz z Odrą. Niektórzy rozegrali w Opolu 120 minut, jak Michał, Israel czy Jesus. Od ostatniego gwizdka w tamtym spotkaniu do pierwszego w dzisiejszym minęło raptem dwa i pół dnia. Niemniej zespół pokazał charakter. Weszli zmiennicy, dołożyli swoją cegiełkę i zdobyliśmy punkt.