AktualnościStolarczyk: Chłopakom należą się brawa za determinację

Stolarczyk: Chłopakom należą się brawa za determinację

Przystępowaliśmy do rywalizacji trzy dni pucharowym starciu w Opolu, gdzie graliśmy przez 120 minut i wywozimy punkt z trudnego terenu w Lubinie. Muszę pochwalić chłopaków za determinację i walkę do samego końca – powiedział trener Maciej Stolarczyk po meczu w Lubinie.

Szkoleniowiec podsumował to dynamiczne spotkanie. – Mecz odbywał się o w miarę wczesnej porze, przy pięknej pogodzie i w takich okolicznościach kibice mogli obejrzeć kilka ciekawych akcji. Z pewnością nie zabrakło emocji i myślę, że obie drużyny mogą czuć niedosyt, ponieważ jedni i drudzy celowali w komplet punktów. My przystępowaliśmy do rywalizacji trzy dni pucharowym starciu w Opolu, gdzie graliśmy przez 120 minut i wywozimy punkt z trudnego terenu w Lubinie. „Oczko” cieszy tym bardziej, że zdobyliśmy bramkę goniąc wynik. Z pewnością fakt, że swój mecz pucharowy graliśmy w czwartek miało przełożenie na naszą postawę. Pozostawialiśmy Zagłębiu zbyt dużo wolnej przestrzeni, z czego padła bramka, ale w tym momencie muszę pochwalić chłopaków za determinację i walkę do samego końca.

W niedzielę Jagiellonia wykazała się 100-procentową skutecznością. – Faktycznie, oddając jeden celny strzał na bramkę zdobyliśmy jedną bramkę, ale stworzyliśmy też kilka innych sytuacji, w których zabrakło nam decyzji o uderzeniu. Nasze akcje były rwane, a podejmowane decyzje nerwowe. Poza tym patrząc na statystyki z tego sezonu da się zauważyć, że Zagłębie często strzela na bramkę, szczególnie mając takiego specjalistę od uderzeń zza pola karnego jak Starzyński. Niemniej ta dzisiejsza statystyka strzałów jest dla nas wskazówką na dalszą pracę – zakończył Maciej Stolarczyk.

Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin. – Czuję wielki niedosyt i rozczarowanie tym wynikiem. Przy tylu sytuacjach, uderzenia m.in. Chodyny, Łakomego czy Starzyńskiego, powinniśmy strzelić w pierwszej połowie co najmniej jedną bramkę. Po zmianie stron przejęliśmy kontrolę nad meczem, stworzyliśmy mnóstwo okazji. Gaprindaszwili, Bohar, kolejne uderzenia. Straciliśmy bramkę w nieoczywistej sytuacji, gdzie zabrakło dyscypliny. Jesteśmy rozczarowani tym wynikiem, musimy się nauczyć „zabijać” takie mecze. Skuteczność jest do poprawy – powiedział szkoleniowiec „Miedziowych”.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00