AktualnościKadra U-19: Powołania dla Jagiellończyków

Kadra U-19: Powołania dla Jagiellończyków

Przed reprezentacją Polski U-19 zgrupowanie w Redzie oraz turniej I rundy eliminacji do finałów mistrzostw Europy. W związku z tym trener Marcin Brosz ogłosił powołania, w gronie wybranych przez niego zawodników znalazło się dwóch Jagiellończyków – Sławomir Abramowicz i Miłosz Matysik.

Biało-Czerwoni w ramach kwalifikacji zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną (21 września, godz. 18:00), Estonią (24 września, godz. 18:00) oraz Włochami (27 września, godz. 14:00). Wszystkie mecze odbędą się w Gdyni.

Sławomir Abramowicz to 18-letni bramkarz, który od początku sezonu pełni rolę zmiennika Zlatana Alomerovicia. Młody golkiper regularnie broni w trzecioligowych rezerwach białostoczan, a ostatnio doczekał się występu i jednocześnie debiutu w pierwszej drużynie, notując 120 minut podczas pucharowej rywalizacji z Odrą Opole (1:0).

Miłosz Matysik to 18-letni środkowy obrońca, który w tym sezonie jeszcze nie wystąpił w meczu „jedynki” ze względu na kontuzję oraz następującą po niej rehabilitację. Ostatnio znalazł się jednak w kadrze meczowej na spotkanie z Zagłębiem Lubin (1:1).

Miłosz, Sławek – gratulujemy i życzymy powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00