AktualnościPodlaska natura zasila Jagę

Podlaska natura zasila Jagę

Jagiellonia Białystok od wielu lat pozostaje „Dumą Podlasia”. To hasło towarzyszy nam od kilku dekad, a nasza drużyna stała się sportowym ambasadorem regionu w całej Polsce. Podlasie to przede wszystkim natura, przepiękne krajobrazy i niczym niezmącony spokój, który można podziwiać w czterech parkach narodowych znajdujących się na terenie naszego województwa. Chcąc jeszcze bardziej uwypuklić te walory Jagiellonia wspólnie z podlaskimi parkami narodowymi rozpoczyna współpracę, która będzie trwała do końca rundy jesiennej!

Od najbliższego meczu ze Stalą Mielec na terenie Stadionu Miejskiego będziemy prezentowali wystawy zdjęć. W każdym kolejnym spotkaniu swoje walory i unikatowe obrazy pokażą cztery kolejne podlaskie parki narodowe. Jako pierwszy pokaże się najbardziej znany i rozpowszechniony w Polsce – Białowieski Park Narodowy. Podczas kolejnych spotkań kibice będą mogli podziwiać walory parków Biebrzańskiego, Narwiańskiego, a także Wigierskiego. – O Jagiellonii Białystok mówi się, że jest Dumą Podlasia, natomiast o naszych parkach, że są perłami w koronie województwa podlaskiego. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to właśnie walory naturalne, dzika przyroda, a także piękne widoki ostępów leśnych, rozlewisk rzecznych oraz jezior są największymi atutami turystycznymi regionu. Zależy nam, aby zachęcić wszystkich do ich odwiedzania. Wywodzimy się z Podlasia i chcemy pochwalić się tym, co mamy najlepsze – podkreśla Adrian Molski-Strzałkowski, dyrektor działu marketingu w Jagiellonii Białystok.

Czego mogą spodziewać się Kibice w związku z nawiązaną współpracą? Podczas każdego domowego meczu na sektorze VIP będzie prezentowana wystawa zdjęć ukazujących parki narodowe, a ich pracownicy przygotują również drobne atrakcje dla najmłodszych fanów. Pierwszym parkiem, który zostanie zaprezentowany będzie Białowieski Park Narodowy. Podczas spotkania z Koroną Kielce będzie można obejrzeć wystawę i zapoznać się z ofertą turystyczną Biebrzańskiego Parku Narodowego. Starcie z Wisłą Płock będzie czasem dla Narwiańskiego Parku Narodowego, a podczas meczu z Legią Warszawa będzie można zobaczyć wystawę poświęconą Wigierskiemu Parkowi Narodowemu. Finał akcji będzie miał miejsce w trakcie rywalizacji z Lechem Poznań, kiedy raz jeszcze zaprosimy do siebie wszystkie cztery parki narodowe. Wtedy również będą organizowane gry i zabawy dla wszystkich chętnych.

Jagiellonia Białystok, jako sportowy ambasador naszego regionu z wielką dumą i zaszczytem wchodzi w tę kooperację i wierzy, że wspólnymi siłami uda się jeszcze mocniej wypromować walory naszego województwa.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00