AktualnościRaport kartkowy przed meczem ze Stalą Mielec

Raport kartkowy przed meczem ze Stalą Mielec

W poniedziałek (12.09) Jagiellonię Białystok czeka kolejny mecz sezonu 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy. Tym razem Żółto-Czerwoni podejmą przy Słonecznej Stal Mielec. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszym zespole przed tym starciem?

Swój poprzedni mecz ligowy „Duma Podlasia” rozegrała 4 września. Jagiellończycy zremisowali wówczas na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:1. W tamtym spotkaniu żaden piłkarz Jagiellonii nie został ukarany nie został ukarany żółtą lub czerwoną kartką.

W meczu ze Stalą Mielec będzie mógł wystąpić Bogdan Tiru. Trener Maciej Stolarczyk nie mógł skorzystać z usług Rumuna w zeszłotygodniowym starciu z Zagłębiem Lubin ze względu na czwartą żółtą kartkę w sezonie, którą defensor obejrzał w starciu z Górnikiem Zabrze (1:1). Teraz 28-latek wraca po jednym spotkaniu przymusowej przerwy od grania.

Czterech zawodników Jagiellonii Białystok jest zagrożonych pauzą w kolejnym meczu ligowym (wyjazdowe starcie z Lechią Gdańsk, 17 września) w wypadku otrzymania żółtej kartki w spotkaniu ze Stalą. Tymi piłkarzami, są mający po trzy żółte kartki, Marc Gual, Jesus Imaz, Mateusz Skrzypczak i Nene.

Żółte kartki w sezonie 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

4 – Tiru.

3 – Gual, Imaz, Skrzypczak, Nene.

2 – Prikryl.

1 – Alomerović, Nastić, Pospisil, Romanczuk.

Czerwone w sezonie 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

1 – Skrzypczak (po dwóch żółtych), Trubeha (bezpośrednia).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00