AktualnościCLJ U-19: Przyjeżdża Korona

CLJ U-19: Przyjeżdża Korona

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok kolejny mecz sezonu 2022/2023 Centralnej Ligi Juniorów. Tym razem podopiecznych trenera Wasiluka czeka domowe starcie z Koroną Kielce.

Jagiellonia Białystok po czterech kolejkach zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów i bilansem trzech zwycięstw oraz jednej porażki (bramki 13-5). Pod względem bramek zdobytych Jaga plasuje się za aktualnym liderem, Legią Warszawa. Białostoczanie strzelili dotąd 13 goli przy 18 trafieniach warszawian.

Żółto-Czerwoni rozpoczęli sezon od falstartu w domowym meczu z Legią Warszawa, w którym przegrali 3:4. W 2. kolejce białostoczanie z nawiązką zrehabilitowali się za porażkę z warszawianami, ogrywając w Szczecinie tamtejszą Pogoń aż 5:1 po trafieniach Wojdakowskiego, Andrzejkiewicza (dwie), Kobusa i Drygla.

W serii gier oznaczonej numer 3. udowodnili swoją dobrą formę nie tylko wysoko i pewnie wygrywając przy Elewatorskiej z beniaminkiem, Miedzią Legnica, ale także nie tracąc przy tym gola. Zwyciężyli 4:0 (gole strzelili Andrzejkiewicz, Samborski, Protaziuk i Lipiński), a komplet „oczek” został w Białymstoku. Przed tygodniem zanotowali trzecie z rzędu i jednocześnie trzecie w sezonie zwycięstwo, pokonując w delegacji Escolę Varsovia 1:0 po trafieniu Andrzejkiewicza.

– Cały czas czuje niedosyt po meczu z Legią, chociaż minęło już kilka tygodni. W tamtym spotkaniu dwukrotnie prowadziliśmy dwoma bramkami i przy wygranej dzisiaj mogłoby być jeszcze lepiej niż jest. Mamy trzy zwycięstwa z rzędu, a dwa najbliższe mecze gramy na swoim boisku. Będziemy chcieli podtrzymać dobrą passę. Przyjdzie nam zmierzyć się z dobrymi przeciwnikami, ale będziemy, jak zawsze, walczyli o wygraną, jednocześnie grając ładną i atrakcyjną piłkę – zapowiadał występ swoich podopiecznych w meczu z kielczanami trener juniorów starszych, Marek Wasiluk.

Kilka słów o rywalu Żółto-Czerwonych. Korona Kielce to jeden z tegorocznych beniaminków CLJ U-19. Kielczanie spisują się bardzo dobrze na początku sezonu. Nie zaznali jeszcze goryczy porażki, wygrywając trzy z czterech dotąd rozegranych spotkań, dokładając do tego remis w meczu z Rakowem Częstochowa (1:1). Korona zgromadziła na swoim koncie 10 punktów, a ich bilans bramkowy to 10:4.

Początek meczu Jagiellonia Białystok – Korona Kielce w sobotę, 10 września, o godz. 12:00. Przypominamy o możliwości oglądania tego spotkania na żywo z trybun przy Elewatorskiej. Mecze rozgrywane na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii nie są imprezami masowymi, nie są również wydarzeniami biletowanymi. Na trybunach może zasiąść maksymalnie około 500 osób, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania poleceń stewardów oraz spikera. Jednocześnie informujemy, że z meczu z Koroną zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na żywo, którą będzie można oglądać na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00