AktualnościCLJ U-19: Podział punktów z Koroną

CLJ U-19: Podział punktów z Koroną

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 przy Elewatorskiej z Koroną Kielce w meczu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19. Żółto-Czerwoni odrobili dwubramkową stratę w drugiej połowie dzięki trafieniom Macieja Jaroszuka i Dominika Kobusa.

To już czwarty z rzędu mecz bez porażki podopiecznych Marka Wasiluka. Szkoleniowiec młodej Jagi podsumował sobotnie spotkanie po końcowym gwizdku.

– W mojej ocenie zyskaliśmy jeden punkt, a nie straciliśmy dwa, biorąc pod uwagę okoliczności. Od pierwszej minuty przegrywaliśmy, ale później byliśmy stroną dominującą. W najlepszym okresie gry straciliśmy przed przerwą drugą bramkę. Bardzo podobała mi się jednak reakcja zespołu, za co znów muszę chłopców pochwalić. Niesprzyjające okoliczności ich nie podłamały, w drugiej części dzielnie gonili ten rezultat, aż wreszcie udało się doprowadzić do remisu w jednej z ostatnich akcji meczu. Duże brawa. Zasłużyli na to.

– Korona była zespołem praktycznie o rok starszym od nas i fizycznie nieco mocniejszym. Dobrze też grała w piłkę, dlatego szanujemy tę zdobycz. Najistotniejsza dla mnie jest reakcja chłopców na wydarzenia na boisku. Liczy się tylko każda następna akcja. Zaobserwowałem spokój w poczynaniach chłopaków mimo niekorzystnego wyniku, co bardzo mi zaimponowało. Muszę też pochwalić sztab szkoleniowy, w tym między innymi Kamila Stanisławskiego, który szybko i na bieżąco przygotował dobrą analizę sytuacji na boisku i tego, jak powinniśmy przystąpić do dalszej fazy meczu, żeby osiągnąć przewagę. To zadziałało. Cały sztab i drużyna wykonują kawał dobrej roboty – podsumował trener naszych juniorów starszych.

W następnej serii gier Jagiellończycy podejmą Zagłębie Lubin. Drugi z rzędu mecz przy Elewatorskiej zaplanowano na sobotę, 17 września, godzinę 12:00.

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-19

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 2:2 (0:2).
Bramki: M. Jaroszuk 64′, Kobus 90′ – Przybysławski 1′, Moch 39′

Jagiellonia: Piekutowski – Kobus, Kruszewski (88′ Demiańczuk), Skowronek (46′ Zabielski), Burkowski, Jaroszuk (68′ Żakiewicz), Lipiński (64′ Lipiński), Stypułkowski, Wojdakowski, K. Andrzejkiewicz, Protaziuk (57′ Ziętek).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00