AktualnościIII liga: Bez punktów w Legionowie

III liga: Bez punktów w Legionowie

Jagiellonia II Białystok przegrała na wyjeździe 1:4 z Legionovią Legionowo w meczu 7. kolejki grupy pierwszej trzeciej ligi. Gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Michał Samborski.

O komentarz do sobotniej rywalizacji poprosiliśmy trenera jagiellońskich rezerw, Adriana Siemieńca.

– Zagraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę pod wieloma względami. Szwankowała organizacja gry, pojawiły się błędy indywidualne. W starciu z czołową drużyną trzeciej ligi, jaką jest Legionovia, nie możemy sobie na to pozwalać. Z takim przeciwnikiem przy błędach własnych trudno jest uniknąć straty gola. Zdecydowanie inaczej wyglądała druga część rywalizacji, choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że przeciwnik nie musiał już forsować tempa, a kontrolować przebieg meczu. Dochodziliśmy jednak coraz częściej do głosu i przy odrobinie szczęścia, lepszym wykończeniu, mogliśmy tę drugą połowę wygrać.

– Zagraliśmy o wiele lepiej po przerwie z silnym przeciwnikiem, choć też oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów. W pierwszej połowie było jednak widać zdecydowaną przewagę pod względem jakości Legionovii. Nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Druga drużyna zawsze jest bardzo specyficznym zespołem. My jako klub musimy weryfikować niektórych zawodników na poziomie seniorskim. Gracze dostają swoje minuty, choć nie zawsze jest to łatwe. Na wszystko potrzeba czasu, a takie mecze czasami się zdarzają.

– Oczywiście nie jest przyjemnie przegrywać, ale nie można teraz pod względem mentalnym pójść w dół, tylko spróbować złapać odpowiedni rytm i przeanalizować, co mamy do poprawy. Za tydzień kolejny mecz i musimy się do niego jak najlepiej przygotować. Przed nami wiele spotkań, ale powinniśmy jak najszybciej skoncentrować się na tym, aby uzyskać jak najlepsze wyniki, bo później przy złym obrocie spraw już nie gra się łatwo. Za nami mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem, musimy zachować spokój i być cierpliwi – podsumował szkoleniowiec.

W zespole rezerw po długiej przerwie spowodowanej kontuzją zagrał dziś wielki nieobecny ostatnich miesięcy, stoper – Ivan Runje. Chorwat rozegrał w Legionowie 60 minut.

W następnej kolejce drugi zespół Jagi zmierzy się na wyjeździe z Błonianką Błonie. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 17 września, godzinę 16:00.

7. kolejka III ligi, gr. I

Legionovia Legionowo – Jagiellonia II Białystok 4:1 (3:0).
Bramki: Sonnenberg 26′, 73′, Wiejak 39′, 42′ – Samborski 90′

Jagiellonia II: Abramowicz – Pankiewicz, Kurzydłowski (46′ Matsui), Runje (60′ Orpik), Czerech, Huczko (46′ Matus), Bernatowicz (75′ Wrzesiński), Bayer, Wiktoruk, Mościcki (46′ Samborski), Twarowski

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00