AktualnościCernych, Lewicki i Nene po meczu ze Stalą (4:0)

Cernych, Lewicki i Nene po meczu ze Stalą (4:0)

Po spotkaniu ze Stalą Mielec (4:0) poprosiliśmy o komentarz trójkę Jagiellończyków – Fedora Cernycha, Jakuba Lewickiego i Nene.

Fedor Cernych: Uważam, że przynajmniej w sześciu z ośmiu dotychczasowych meczów graliśmy co najmniej dobrze. Stwarzaliśmy sytuacje, ale brakowało nam skuteczności, szczęście też nam nie dopisało. Dziś worek z bramki się rozwiązał. Wygraliśmy 4:0, a wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Oczywiście przed mecze zdawaliśmy sobie sprawę, że chwilowo sytuacja w tabeli nie była najlepsza, ale zachowaliśmy spokój, byliśmy świadomi swojej wartości. Wierzyliśmy w zwycięstwo i to osiągnęliśmy.

Jakub Lewicki: Szczerze mówiąc bardziej stresuję się wywiadami, niż występami na boisku (śmiech). Wychodzę na murawę po to, żeby zagrać jak najlepiej i cieszyć się każdym meczem. Dostałem kolejną szansę, za którą bardzo dziękuję trenerowi. Dziś cieszymy się z wygranej, ale od jutra rozpoczynamy przygotowania do kolejnego meczu. Chłopaki bardzo pomagają mi przed każdym spotkaniem. Zarówno w defensywie, jak i ofensywie starałem się dać zespołowi jak najwięcej. Najważniejsze, że wygraliśmy ten mecz. Nasza młodzież gra po to, żeby pomóc i nie boimy się tego robić.

Nene: Wykonywany przeze mnie rzut wolny nie było może najważniejszym momentem w meczu, ale faktycznie jednym z ważniejszych. Drugi gol dał nam więcej pewności w grze, ale prowadzenie 2:0 jest wbrew pozorom niebezpiecznym rezultatem. Przy tej liczbie wykreowanych sytuacji musimy zdobywać więcej bramek. Na ten rezultat ciężko pracowaliśmy na treningach. Ta wygrana jest bardzo ważna, ponieważ przed meczem nie byliśmy na satysfakcjonującej nas pozycji w tabeli. Potrzebowaliśmy zwycięstwa i awansu w klasyfikacji. Cała drużyna wykonała dzisiaj świetną pracę. Byliśmy zwarci, uważni, walczący. Jeśli gramy blisko siebie, jesteśmy skoncentrowani trudno jest rywalom nas pokonać. Mamy z przodu Jesusa i Marka, co zwiększa nasze prawdopodobieństwo zdobycie bramki, ale zwycięstwo nie jest naszą wyłączną zasługą. Mamy w drużynie dobrych zawodników, wygrywamy jako kolektyw.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00