AktualnościKoncert na boisku, atrakcje na tryubunach

Koncert na boisku, atrakcje na tryubunach

W poniedziałek już piąty raz w rundzie jesiennej mieliśmy przyjemność gościć Was na trybunach stadionu przy Słonecznej w Białymstoku. Mecz ze Stalą Mielec śledziło ponad sześć tysięcy Kibiców, a samo spotkanie było efektownym koncertem „Żółto-Czerwonych”, którzy nie pozostawili najmniejszych wątpliwości drużynie z Podkarpacia, kto jest lepszy.

Już na dwie i pół godziny przed pierwszym gwizdkiem fani gromadzili się w „gastrostrefie”, czyli miejscu przygotowanym przez naszych kibiców, w którym można spokojnie spożyć ciepłe danie z grilla, napić się czegoś dobrego. Pomimo jesiennej aury nie brakowało amatorów smacznej podlaskiej strawy.

Potyczka ze Stalą zainaugurowała akcję „Podlaska natura zasila Jagę”. Do końca rundy jesiennej na meczach przy Słonecznej będziemy gościć przedstawicieli czterech podlaskich parków narodowych, którzy zachęcają naszych kibiców do podziwiania naszych naturalnych krajobrazów, w których nie brakuje pierwotnego piękna. Jako pierwszych gościli przedstawicieli Białowieskiego Parku Narodowego, którzy przyjechali do Białegostoku z bogatą fotogalerią prezentującą naturalne walory parku, a także zabrali ze sobą broszury i zestawy edukacyjne dla najmłodszych kibiców. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a przechodzący fani deklarowali, że w najbliższej przyszłości z pewnością odwiedzą Białowieżę.

Przed pierwszym gwizdkiem na murawie miała miejsce mała uroczystość. Dyrektor sportowy Jagi, Łukasz Masłowski, wręczył pamiątkową koszulkę Jesusowi Imazowi za 100. ligowy mecz w barwach Jagi, który Hiszpan rozegrał przed tygodniem w meczu wyjazdowym z Zagłębiem Lubin.

Stałe jagiellońskie atrakcje to nie tylko „Gastrostrefa”. W Sektorze Rodzinnym po raz kolejny na medal spisali się animatorzy z firmy „Fajnie Tu”, którzy zadbali o atrakcje dla najmłodszych kibiców. Było malowanie twarzy, tory przeszkód, liczne zabawy i animacje dedykowane dzieciom. Ponadto sieć kin Helios kolejny już raz zapewniła nam darmowy popcorn. W przerwie sektor ten odwiedził napastnik, Mateusz Kowalski. Wychowanek Jagiellonii, a także najmłodszy zdobywca bramki dla Jagi w Ekstraklasie długo i cierpliwie podpisywał kartki oraz koszulki, a także ustawiał się do wspólnych zdjęć.

Także w przerwie kibiców obecnych na sektorze Super VIP odwiedził Bartłomiej Wdowik. Były reprezentant Polski w kategorii U-21 cierpliwie się rehabilituje i niewykluczone, że już niebawem zobaczymy go ponownie na boisku. Chociaż nie mógł wspomóc kolegów na boisku, czynił to z trybun, a po pierwszej połowie starcia ze Stalą miał okazję spotkać się z naszymi sponsorami i partnerami biznesowymi.

Jagiellonia bardzo szybko narzuciła swoje tempo gry i już do przerwy prowadziła trzema bramkami. W drugiej połowie kapitalnego gola strzelił Jesus Imaz, popisując się strzałem „przewrotką”. Poza naszym goleadorem dwa trafienia dorzucił także Marc Gual. Mieliśmy zatem prawdziwą katalońską fiestę w Białymstoku. Hiszpański koncert oklaskiwali m.in. członkowie stowarzyszenia Integrującego Stowarzyszenia „Jeden Świat” im. prof. Zbigniewa Religi, młodzi sportowcy Piasta Białystok, a także wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00