AktualnościGościliśmy Białowieski Park Narodowy

Gościliśmy Białowieski Park Narodowy

W poniedziałek podczas meczu ze Stalą Mielec mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Białowieskiego Parku Narodowego, którzy przygotowali specjalną wystawę prezentującą walory parku. Jednocześnie zapoczątkowaliśmy akcję „Podlaska natura zasila Jagę”.

Na stadion przy Słonecznej przyjechało ponad 20 unikatowych fotografii prezentujących piękno białowieskiej flory i fauny. Ponadto przedstawiciele BPN przygotowali broszury, ulotki, a także książeczki z zadaniami oraz kolorowanki dla najmłodszych kibiców, a wszystko na sektorze VIP. – Nasz park prezentowaliśmy przy różnych okolicznościach, ale pierwszy raz gościmy na imprezie sportowej. Bardzo liczymy, że będzie to początek nowego trendu, ponieważ pozwala się on nam otworzyć na nową rzeszę potencjalnych turystów. Już w trakcie spotkania podchodziło do nas sporo kibiców, pytając, czy można do nas przyjeżdżać. Spora grupa deklarowała, że w najbliższych tygodniach odwiedzą Białowieżę. Zdjęcia z wystawy zostały zrobione przez pracowników parku, prezentują one zarówno florę, jak i faunę zamieszkującą Puszczę Białowieską. Nasz park już od lipca jest otwarty dla wszystkich zwiedzających, dlatego zapraszamy do przejścia się zarówno szlakami, jak i do odwiedzenia naszego rezerwatu pokazowego oraz muzeum parku w Białowieży – mówi Barbara Iwaniuk z Białowieskiego Parku Narodowego.

Akcja „Podlaska natura zasila Jagę” ma na celu przybliżyć walory turystyczne Województwa Podlaskiego – czyli cztery parki narodowe znajdujące się na jego terenie. Jako pierwszy został pokazany Białowieski Park Narodowy. Podczas meczu z Koroną Kielce (02.10 g. 15:00) wystawę przygotuje Biebrzański Park Narodowy, w trakcie spotkania z Wisłą Płock (07.10 g. 20:30) Narwiański Park Narodowy, a podczas starcia z Legią Warszawa Wigierski Park Narodowy. Wszystkie cztery parki pojawią się podczas spotkania z Lechem Poznań, kiedy będzie miał miejsce wielki finał całej akcji.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00