AktualnościCLJ U-19: O czwartą wygraną w sezonie z Zagłębiem

CLJ U-19: O czwartą wygraną w sezonie z Zagłębiem

Już w sobotę (17.09) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok powalczą o czwartą wygraną w trwającym sezonie Centralnej Ligi Juniorów U-19. Żółto-Czerwonych czeka domowe starcie z Zagłębiem Lubin.

Jagiellonia Białystok po pięciu kolejkach zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów i bilansem trzech zwycięstw, remisu oraz jednej porażki (bramki 15-7).

Żółto-Czerwoni rozpoczęli sezon od falstartu w domowym meczu z Legią Warszawa, w którym przegrali 3:4. W 2. kolejce białostoczanie z nawiązką zrehabilitowali się za porażkę z warszawianami, ogrywając w Szczecinie tamtejszą Pogoń aż 5:1 po trafieniach Wojdakowskiego, Andrzejkiewicza (dwie), Kobusa i Drygla.

W serii gier oznaczonej numer 3. udowodnili swoją dobrą formę nie tylko wysoko i pewnie wygrywając przy Elewatorskiej z beniaminkiem, Miedzią Legnica, ale także nie tracąc przy tym gola. Zwyciężyli 4:0 (gole strzelili Andrzejkiewicz, Samborski, Protaziuk i Lipiński), a komplet „oczek” został w Białymstoku. W 4. kolejce zanotowali trzecie z rzędu i jednocześnie trzecie w sezonie zwycięstwo, pokonując w delegacji Escolę Varsovia 1:0 po trafieniu Andrzejkiewicza. Przed tygodniem po raz pierwszt w sezonie podzielili się punktami z rywalem, remisując 2:2 z Koroną Kielce.

– Liczy się tylko każda następna akcja. Zaobserwowałem spokój w poczynaniach chłopaków mimo niekorzystnego wyniku, co bardzo mi zaimponowało. Muszę też pochwalić sztab szkoleniowy, w tym między innymi Kamila Stanisławskiego, który szybko i na bieżąco przygotował dobrą analizę sytuacji na boisku i tego, jak powinniśmy przystąpić do dalszej fazy meczu, żeby osiągnąć przewagę. To zadziałało. Cały sztab i drużyna wykonują kawał dobrej roboty – mówił po zremisowanym 2:2 meczu z Koroną opiekun juniorów starszych, trener Marek Wasiluk.

Kilka słów o naszym sobotnim rywali. Zagłębie Lubin na starcie tego sezonu prezentuje się znacznie poniżej wysokich oczekiwań, powstałych w wyniku zdobytego mistrzostwa w ubiegłej kampanii. „Miedziowi”, po pięciu rozegranych kolejkach, plasują się tuż nas strefą spadkową, mając w dorobku cztery punkty u mogąc się pochwalić jednym zwycięstwem (do tego remis i trzy porażki). Przed tygodniem lubinianie ulegli u siebie Escoli Varsovia Warszawa 1:4.

Początek spotkania Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin w sobotę, 17 września, o godz. 12:00. Przypominamy o możliwości oglądania tego spotkania na żywo z trybun przy Elewatorskiej. Mecze rozgrywane na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii nie są imprezami masowymi, nie są również wydarzeniami biletowanymi. Na trybunach może zasiąść maksymalnie około 500 osób, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania poleceń stewardów oraz spikera. Jednocześnie informujemy, że z meczu z Zagłębiem zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na żywo, którą będzie można oglądać na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00