AktualnościCLJ U-19: Zwycięstwo z Zagłębiem

CLJ U-19: Zwycięstwo z Zagłębiem

W sobotę (17.09) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok wygrali przy Elewatorskiej z Zagłębiem Lubin 3:2 w meczu 6. kolejki CLJ U-19. Bramki dla Żółto-Czerwonych zdobyli Wojdakowski (47′), Lipiński (56′) i Kamil Andrzejkiewicz (75′).

Pierwsza połowa sobotniego meczu upłynęła pod znakiem szans z obu stron. Mieliśmy okazje Jagiellończyków, z których najlepszej nie wykorzystał wychodzący sam na sam z bramkarzem gości Jaroszuk, oraz sytuacje „Miedziowych”, z których w najgroźniejszej bramkarza wyręczył Burkowski, wybijając piłkę praktycznie z linii bramkowej. Przed utratą bramki nie udało się juniorom starszym Jagi uchronić tuż przed przerwą, kiedy po niefortunnej interwencji Krasieiwicza piłka wpadła do naszej bramki.

Po zmianie stron zmieniło się również nieco ustawienie białostoczan. Na drugą połowę nie wyszli Krasiewicz i Ziętek, których zastąpili Zabielski i Protaziuk. Już kilka chwil po wznowieniu gry Jagiellończycy cieszyli się z wyrównania, do którego doprowadził Wojdakowski, dobijając uderzenie jednego z kolegów. W 54. minucie przyjezdni ponownie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Chmarka, ale ponownie nie utrzymali go zbyt długo, bowiem w 56. minucie było już 2:2 po bardzo ładnej bramce z dystansu autorstwa Lipińskiego. Ostateczny cios Jagiellończycy zadali w 75. minucie, kiedy Kamil Andrzejkiewicz pokonał bramkarza Zagłębia i zapewnił białostoczanom czwarty komplet punktów w tym sezonie.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca białostoczan, Marka Wasiluka. – Pierwsza połowa nie była taka, jakiej oczekiwałem. Ostatnio chwaliłem moich zawodników, dzisiaj muszę powiedzieć, że w pierwszej połowie nie byliśmy dominującą stroną, a były ku temu warunki. Przed przerwą mieliśmy okazje do wyjścia na prowadzenie, ale w ostatniej minucie pierwszej połowy straciliśmy bramkę. Straciliśmy ją zasłużenie, ponieważ nie zasługiwaliśmy na to, żeby schodzić do szatni z remisem. Muszę przyznać, że zanotowaliśmy dzisiaj lekki zjazd, ten mecz nie był w naszym wykonaniu wielki. Po raz kolejny chłopcy po wyjściu na drugą połowę udowodnili, że mają wielki charakter i serce. Jeżeli potrafią dwukrotnie odrobić straty i ostatecznie zwyciężyć to bardzo dobrze o nich świadczy. Na koniec zdobyliśmy komplet punktów, ale po tym meczu mamy dużo wniosków i spory materiały do analizy. W kolejnych spotkaniach musimy trzymać narzuconą od początku sezonu koncentrację i nie pozwalać sobie na takie połowy, jak pierwsza w dzisiejszym meczu – powiedział trener Wasiluk.

Swoje kolejne ligowe spotkanie juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrają za tydzień – w sobotę, 24 września. Rywalem białostoczan, podczas wyjazdowego starcia, będzie Cracovia.

6. kolejka CLJ U-19. Sobota, 17 września.

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin 3:2 (0:1).

Bramki dla Jagiellonii: Wojdakowski 47′; Lipiński 56′; K. Andrzejkiewicz 75′.

Skład Jagiellonii: D. Andrzejkiewicz – Krasiewicz (Zabielski 46′), Kobus, Kruszewski, Burkowski (K) (Rosik 88′), Jaroszuk (Żakiewicz 74′), Lipiński (Demiańczuk 90′), Stypułkowski, Ziętek (Protaziuk 46′), Wojdakowski, K. Andrzejkiewicz (Susak 90′).