AktualnościCLJ U-19: z Cracovią o podtrzymanie dobrej passy

CLJ U-19: z Cracovią o podtrzymanie dobrej passy

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok kolejny mecz sezonu 2022/2023 Centralnej Ligi Juniorów U-19. Tym razem podopiecznych Marka Wasiluka czeka wyjazdowe starcie z Cracovią. Początek w sobotę, 24 września, o godz. 11:00.

Jagiellonia Białystok po sześciu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów i bilansem czterech zwycięstw, jednego remisu oraz jednej porażki (bramki 18:9). Pod względem bramek zdobytych Jaga plasuje się tylko za aktualnym liderem, Legią Warszawa. Białostoczanie strzelili dotąd 18 goli przy 25 trafieniach warszawian.

Warto podkreślić, że od pięciu kolejek młoda Jaga nie przegrała ligowego meczu, a czego aż cztery wygrała. W ostatniej serii gier podopieczni Marka Wasiluka ograli przy Elewatorskiej po emocjonującym boju Zagłębie Lubin 3:2.

– Zanotowaliśmy lekki zjazd, ten mecz nie był w naszym wykonaniu wielki. Po raz kolejny chłopcy po wyjściu na drugą połowę udowodnili jednak, że mają wielki charakter i serce. Jeżeli potrafią dwukrotnie odrobić straty i ostatecznie zwyciężyć to bardzo dobrze o nich świadczy. Na koniec zdobyliśmy komplet punktów, ale po tym meczu mamy dużo wniosków i spory materiały do analizy. W kolejnych spotkaniach musimy trzymać narzuconą od początku sezonu koncentrację i nie pozwalać sobie na takie połowy, jak pierwsza w dzisiejszym meczu – tak podsumował występ swoich podopiecznych w starciu z lubinianami trener Marek Wasiluk.

Kilka słów o sobotnim rywalu Żółto-Czerwonych. Cracovia to aktualnie drużyna z dołu tabeli CLJ U-19, zajmująca obecnie 14. miejsce z dorobkiem czterech punktów. Krakowianie wygrali tylko jedno z sześciu jak dotąd rozegranych spotkań, raz remisując i ponosząc cztery porażki.

Początek meczu Cracovia – Jagiellonia Białystok w sobotę, 24 września, o godz. 11:00. Trzymamy kciuki za dobry występ Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00