AktualnościIII liga: Na drodze rywal z czołówki

III liga: Na drodze rywal z czołówki

W najbliższą sobotę (24.09) o godz. 12:30 rezerwy Jagiellonii Białystok rozegrają kolejny mecz w tym sezonie trzecioligowych zmagań. Żółto-Czerwoni podejmą przy Elewatorskiej spadkowicza z drugiej ligi – Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Po pięciu kolejkach Jagiellonia II Białystok zajmuje 10. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 10 punktów i bilansem trzech zwycięstw, remisu i czterech porażek (bramki 20-17). W minionej kolejce Jagiellonia II przerwała serię dwóch porażek efektownym zwycięstwem w delegacji z Błonianką Błonie 5:1. W efekcie przewaga podopiecznych Adriana Siemieńca nad strefą spadkową wzrosła do pięciu punktów. Miejmy nadzieję, że Żółto-Czerwoni w sobotę udowodnią, że wrócili na właściwe tory.

– Dobrze funkcjonowaliśmy zarówno w obronie jak i w ataku, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji pod bramką rywala. Oprócz pięciu bramek i niewykorzystanego rzutu karnego mieliśmy jeszcze więcej okazji. Jesteśmy oczywiście bardzo zadowoleni i niezmiernie cieszymy się z tego zwycięstwa, którego bardzo potrzebowaliśmy jako drużyna. Wierzę, że ta wygrana podbuduje nas i w kolejnych meczach gra i rezultaty będą wyglądały podobnie, a może jeszcze lepiej – powiedział trener Siemieniec po ostatnim spotkaniu.

Kilka słów o sobotnich rywalach Jagiellończyków. Pogoń Grodzisk Mazowiecki to drużyna z czołówki trzeciej ligi. Zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów i bilansem czterech zwycięstw i czterech remisów. Grodziszczanie w bieżącym sezonie jeszcze nie przegrali. W poprzedniej kolejce piłkarze z województwa mazowieckiego zremisowali w meczu na szczycie z Legionovią Legionowo 1:1 na swoim terenie. Najskuteczniejszymi jak dotąd zawodnikami Pogoni w bieżących rozgrywkach są Jean Franco Sarmiento i Damian Jaroń, którzy zdobyli po cztery bramki.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Pogoń Grodzisk Mazowiecki w sobotę, 24 września, o godz. 12:30. Przypominamy o możliwości oglądania tego spotkania na żywo z trybun przy Elewatorskiej. Mecze rozgrywane na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii nie są imprezami masowymi, nie są również wydarzeniami biletowanymi. Na trybunach może zasiąść maksymalnie około 500 osób, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania poleceń stewardów oraz spikera. Jednocześnie informujemy, że z meczu z Pogonią zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na żywo, którą będzie można oglądać na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00